36 پروژه جهاد كشاورزي در شهرضا به بهره برداري رسيد

شهرضا، اصفهان-ايرنا- همزمان با هفته دولت، 36 پروژه جهاد كشاورزي با اعتباري بالغ بر 197 ميليارد ريال در شهرستان شهرضا به بهره برداري رسيد.

به گزارش ايرنا رئيس اداره جهاد كشاورزي شهرستان شهرضا روز چهارشنبه در آيين بهره برداري از اين پروژه ها گفت: اين پروژه ها در زمينه امور دام، توليدات گياهي، آب و خاك، صنايع كشاورزي و امور عشايراجرا و براي 80 نفراشتغالزايي ايجاد كرده است.
عبدالرضا تاكي تصريح كرد: واحد گلخانه سبزي و سيفي در زميني به مساحت 2 هكتار و با اعتباري بالغ بر 18 ميليارد ريال به بهره برداري رسيد.
تاكي افزود: هم اكنون در گلخانه هاي شهرستان شهرضا46.5(چهل و شش و نيم) هكتار توليدات گلخانه اي كشت مي شود.
وي اظهاركرد: سياست اصلي اداره جهاد كشاورزي شهرضا، افزايش سطح كشت توليدات گلخانه اي بوده و سازه گلخانه شهرضا در كشور پيشتاز است.
رئيس اداره جهاد كشاورزي شهرضا گفت: بهره برداري از تنها واحد باغ مادري، ارقام هسته دار و دانه دار اوليه براي اولين بار در كشور نيز انجام شد.
تاكي تصريح كرد: اين باغ با هدف تامين اندام هاي تكثيري سالم و اصيل به منظور توليد نهال گواهي شده با اعتباري بالغ بر 7 ميليارد و 950 ميليون ريال احداث شده است.
وي افزود: 230 پروژه جهاد كشاورزي در استان به بهره برداري رسيده كه شهرستان شهرضا با 36 پروژه داراي رتبه اول استان است.
رئيس اداره جهاد كشاورزي شهرضا اظهاركرد: 30 پروژه شاخص در استان افتتاح شده كه از اين تعداد پنج پروژه در شهرضا به بهره برداري رسيده است.
تاكي گفت: از سال 1392 تا كنون، با وجود مشكلات دولتي و اقتصادي، نه تنها واحد توليد محصولات كشاورزي تعطيل نشده بلكه 195 پروژه جديد كشاورزي با اعتباري بالغ بر 178 ميليارد ريال و با 588 نفر اشتغالزايي به بهره برداري رسيده است.
شهرضا در 80 كيلومتري جنوب اصفهان واقع است.
پ/7144/ 6022

سرخط اخبار استان‌ها