12 پروژه صنعتي و معدني در خراسان شمالي افتتاح مي شود

بجنورد - ايرنا -رئيس سازمان صنعت ، معدن و تجارت خراسان شمالي از افتتاح 12 پروژه صنعتي و معدني با اعتباري بالغ بر 150 ميليارد ريال در استان همزمان با هفته دولت خبر داد.

يحيي نيكدل روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا در خصوص برنامه‌هاي هفته دولت گفت: با بهره برداري از اين طرح ها براي 197 نفر را به صورت مستقيم شغل ايجاد شده است .
وي افزود: آموزشگاه قالي بافي، شركت تعاوني پوشاك اطلس، ميوه خشك كني، كانجويان مس فاروج،توليد گراتون لاستيك ، لوله خرطومي ، آجر قربانيان ، پاك شيمي اترك، راه فرماي توس ،صنعت گستران جاجرم ، پليكان بتن شرق و المان بتن پارس جزو پروژه‌هاي قابل افتتاح استان در هفته دولت هستند.
وي با بيان اينكه اين پروژه ها در شهرهاي جاجرم، بجنورد، راز، فاروج و شيروان افتتاح مي شود تصريح كرد: پراكندگي اين طرح ها در تمامي شهرستان هاي استان با هدف توسعه اقتصادي و اشتغال زايي و كمك به روند توسعه اين استان برنامه ريزي شده است.
وي اظهار اميدواري كرد: روند توسعه صنعتي در تمامي شهرستانهاي استان به صورت متناسب و هدفمند گسترش يابد و مردم شريف استان ما نيز از از مزاياي آن بهرمند شوند.
رئيس سازمان صنعت ، معدن و تجارت خراسان شمالي با اشاره به ضرورت استفاده از توان بخش خصوصي در اتمام پروژه هاي نيمه تمام استان گفت: بودجه بانكي استان محدود بوده و نمي تواند پاسخگوي حجم عظيمي از پروژه هاي صنعتي و معدني استان باشد به همين دليل استفاده از توان بخش خصوصي و ساير راهكارهاي تامين سرمايه از جمله صندوق توسعه ملي و همچنين به كار گيري از سرمايه گذاري هاي ثابت انجام شده و آغاز مشاركتي جديد در روند استفاده بهينه از اين سرمايه هاي غير فعال بسيار ضروري است.
وي گفت: در آيين بهره برداري از اين طرح ها دكتر جعفر سرقيني معاون امور معادن و صنايع معدني است.
در خراسان شمالي 410 واحد توليدي و صنعتي با 13 هزار ميليارد ريال سرمايه گذاري و 10 هزار كارگر فعال است كه طبق آمار 20 درصد از كارگران بيمه شده استان در حوزه صنعت و معدن فعاليت دارند.
6003/ 6042

سرخط اخبار استان‌ها