دكتر روحانی درگذشت مادر شهیدان مومنی را تسلیت گفت

همدان - ایرنا- رئیس جمهوری در پیامی درگذشت حاجیه خانم بتول روزبهانی مادر بزرگوار شهیدان والامقام مومنی از رزمندگان دوران هشت سال دفاع مقدس را تسلیت گفت.

به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی شامگاه دوشنبه در پیامی درگذشت مرحومه بتول روزبهانی مادر شهیدان والامقام فتحعلی، نورعلی و رستگار مومنی را تسلیت گفت و برای ایشان علو درجات را از خداوند متعال مسالت كرد.

متن این پیام به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

انالله و اناالیه راجعون

درگذشت مرحومه مغفوره حاجیه خانم بتول روزبهانی، مادر بزرگوار شهیدان والامقام فتحعلی، نورعلی و رستگار مومنی از رزمندگان دوران دفاع مقدس، موجب تأثر و تألم خاطر شد.
این مادر با ایمان و صبور كه با ارادت خالصانه به خاندان عصمت و طهارت (علیهم السلام) و به تأسی از مكتب عاشورا، در مسیر عزت و استقلال ایران اسلامی، از عزیزترین سرمایه‌های زندگی خویش گذشت، الگویی درخشان از شیرزنان فداكار این سرزمین را به یادگار گذاشت.
اینجانب درگذشت این مادر مكرمه را تسلیت می‌گویم و از درگاه خداوند متعال برای ایشان علّو درجات و برای عموم بازماندگان صبر و اجر مسألت ‌دارم.
حسن روحانی
رئیس جمهوری اسلامی ایران

به گزارش ایرنا مرحومه حاجیه خانم بتول روزبهانی مادر سه شهید فتحعلی، نورعلی و رستگار مومنی روز یكشنبه 31 مردادماه در سن 88 سالگی به دیار باقی شتافت و روز دوشنبه با حضور جمع كثیری از مدیران و اقشار مختلف شهرستان ملایر تشییع و در جوار سه فرزند شهیدش در گلزار شهدای روستای طجر سامن ملایر به خاك سپرده شد.
شهیدان نورعلی و فتحعلی مومنی به ترتیب در اردیبهشت و شهریور ماه سال 60 در منطقه سر پل ذهاب و شهید رستگار مومنی در آبان ماه سال 61 در منطقه سومار به شهادت رسیدند.
شهرستان ملایر یك هزارو 100 شهید والامقام را تقدیم انقلاب كرده و با جمعیتی بالغ بر 300 هزار نفر در 75 كیلومتری شهر همدان واقع شده است.
7528/6993

سرخط اخبار استان‌ها