بیمارستان شریعتی 2 درشمال دریاچه چیتگرساخته  می شود

تهران- ایرنا- رئیس دانشگاه علوم پزشكی و خدمات بهداشتی-درمانی تهران از ساخت هشت بیمارستان جدید خبر داد كه بیمارستان شماره 2 شریعتی در شمال دریاچه چیتگر یكی از آنهاست.

به گزارش خبرنگارسلامت ایرنا، علی جعفریان روز یكشنبه در نشست خبری كه درمحل ستاد دانشگاه علوم پزشكی تهران برگزار شد، درپاسخ به پرسش خبرنگار ایرنا افزود: پروژه احداث ساختمان جدید بیمارستان امیراعلم هفته گذشته افتتاح شد كه نقش تاثیرگذاری در ارائه خدمات رسانی بهتر به بیماران این بیمارستان خواهد داشت.
وی گفت: پروژه بیمارستانی دیگر دانشگاه علوم پزشكی تهران، كه در هفته دولت كلنگ احداث آن به زمین زده می شود، بیمارستان شماره 2 شریعتی است كه در منطقه 22 تهران و در انتهای بزرگراه شهید خرازی در شمال دریاچه چیتگر با همكاری بانك توسعه اسلامی ساخته می شود.
منطقه 22 تهران و به طوركلی غرب تهران هیچ بیمارستان دولتی ندارد.
رئیس دانشگاه علوم پزشكی تهران اضافه كرد: پروژه ساختمان جدید بیمارستان امام خمینی(ره) نیز كه از چند سال پیش با كمك یكی از خیرین شروع آغاز و به علت مشكلات مالی مدتی متوقف شده بود با تامین اعتباری كه انجام شد این بیمارستان جدید نیز با همكاری بخش خصوصی تكمیل می شود.
جعفریان همچنین از واگذاری بیمارستان یاس محب به دانشگاه علوم پزشكی تهران خبرداد وگفت: این بیمارستان در واقع جایگزین بیمارستان میرزاكوچك خان است كه قبلا به صورت هیات امنایی فعالیت می كرد اما به دلایلی نتوانست به این شكل به فعالیت خود ادامه دهد و مجدد به دانشگاه علوم پزشكی تهران بازگردانده شد.
وی همچنین ازساخت ساختمان جایگزین بیمارستان فارابی خبر داد و گفت: 25درصد این پروژه پیشرفت داشته است و مراحل ساخت آن ادامه دارد.
رئیس دانشگاه علوم پزشكی تهران افزود: ساختمان جدید بیمارستان سینا نیزسال گذشته در13 طبقه به بهره برداری رسید و علاوه بر این پروژه ها ساختمان جدید انستیتو كانسر نیزبا همكاری وزارت راه و شهرسازی در حال ساخت است و گر چه پیشرفت آن كند است اما امیدواریم در آینده با سرعت بیشتری تكمیل شود.
جعفریان درپاسخ به پرسش دیگرخبرنگارایرنا درباره علت اجرا نشدن برنامه پزشك خانواده در دانشگاه علوم پزشكی تهران گفت: این برنامه درمناطق روستایی تحت پوشش این دانشگاه اجرا شده است اما درمناطق شهری هنوز زیر ساخت های آن فراهم نشده است.
وی اظهاركرد: البته یكی از زیرساخت های مهم اجرای برنامه پزشك خانواده، اجرای پرونده الكترونیك سلامت برای شهروندان است كه دانشگاه تهران به عنوان اولین دانشگاه علوم پزشكی كشور آن را راه اندازی كرده است و قرار است سایر دانشگاه های علوم پزشكی كشور نیز با الگوبرداری از این دانشگاه این كار را انجام دهند.
رئیس دانشگاه علوم پزشكی تهران افزود: برای اجرای برنامه پزشك خانواده زیرساخت های لازم در مناطق حاشیه ای نیز درحال تكمیل شدن است و تاكنون برای هر 12 هزار و 500 نفر در این مناطق یك پایگاه سلامت و برای هر 50 هزار نفر یك مركز جامع خدمات سلامت راه اندازی شده است.
وی گفت: در مراكز جامع خدمات سلامت علاوه بر پزشك، متخصص تغذیه و متخصص سلامت روان نیز حضور دارد و تاكنون 169میلیارد ریال برای تجهیز و راه اندازی این مراكز هزینه شده است و 711 نفر نیرو نیز برای فعالیت در این مراكز جذب شده اند.
جعفریان افزود: علاوه برآن بیش از100 نفر كارشناس بهداشت محیط نیز برای نطارت بر بهداشت اماكن عمومی مناطق تحت پوشش دانشگاه علوم پزشكی تهران بكارگیری شده اند و در آینده نزدیك مردم تغییرات اساسی را در وضعیت بهداشت محیط این منطقه شاهد خواهند بود.
وی گفت: دو خط تلفن 1490 و190برای رسیدگی به شكایت های مردم از مشكلات بهداشتی وجود دارد و هرمشكلی را كه مردم به این شماره ها گزارش كنند در اسرع وقت رسیدگی می شود.
اجتمام(4)**3063**1724