كشتی آزاد المپیك ریو/ گام محكم یزدانی برای مدال المپیك

ریو - ایرنا - رضا یزدانی نماینده وزن 97 كیلوگرم ایران در بازی های المپیك 2016 ریو در نخستین كشتی خود حریف تركیه ای را از پیش رو برداشت.

رقابت وزن های 65 و 97 كیلوگرم كشتی آزاد بازی های المپیك از ساعت 16 به وقت ایران در سالن كاریو كا شهر ریو آغاز شد و رضا یزدانی در دور نخست به مصاف «ابراهیم بلوك باشی» كشتی گیر مطرح ترك رفت و با نتیجه 10 بر صفر به پیروزی رسید.
وی در دور بعد با برنده دیدار «ختاگ گازیموف» قهرمان جهان و دارنده مدال برنز المپیك از آذربایجان و «رادوسلاو باران» از لهستان كشتی می گیرد.
در گروه یزدانی آنزور بولتوكایف دارنده مدال برنز جهان و كشتی گیر مطرح روس، والری آندریتسف دارنده مدال نقره المپیك و برنز جهان از اوكراین و خودربولگا دورجخاند نایب قهرمان جهان از مغولستان حضور دارند.
در بالای جدول نیز كایل اسنایدر قهرمان جهان از آمریكا، راه دشواری برای حضور در دیدار فینال پیش رو نخواهد داشت.
كاروان ورزشی ایران پیش از این هشت مدال شامل سه طلا از سوی كیانوش رستمی و سهراب مرادی در وزن های 85 و 94 كیلوگرم وزنه برداری و حسن یزدانی در وزن 74 كیلوگرم كشتی آزاد، یك نقره از سوی كمیل قاسمی در وزن 125 كیلوگرم كشتی آزاد، چهار مدال برنز از سوی سعید عبد ولی و قاسم رضایی در وزن های 75 و 98 كیلوگرم كشتی فرنگی، حسن رحیمی در وزن 57 كیلوگرم كشتی آزاد و یك مدال برنز از سوی كیمیا علیزاده در تكواندو كسب كرده است.
سی و یكمین دوره بازی های المپیك كه از15 مرداد ماه در شهر بندری ریودوژانیرو برزیل و با حضور بیش از 10 هزار ورزشكار از 206 كشور آغاز شده است، 31مرداد ماه پایان می یابد.
ورزشی**1067**1545