۳۱ مرداد ۱۳۹۵،‏ ۱۶:۱۱
کد خبر: 82196974
۰ نفر
واعظی: یك شركت واسط ویژن كارت را در ایران توزیع می كند

تهران- ایرنا- وزیرارتباطات و فناوری اطلاعات به سهل انگاری برخی رسانه ها در انتشار اخبار مربوط به فعالیت مستركارت در ایران اشاره كرد و گفت: ویژن كارت ایرانیان در زمینه ارایه كارت های اعتباری بین المللی با شركت پست جمهوری اسلامی ایران همكاری خواهد كرد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، محمود واعظی امروز یكشنبه در حاشیه افتتاح پروژه های سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی (رگولاتوری) همزمان با هفته دولت در جمع خبرنگاران افزود: برخی رسانه ها درباره فعالیت مستركارت در ایران خلط مبحث كرده اند و فعالیت ویژن كارت را تعبیر به مستركارت كرده اند و براساس آن شركت مستركارت اعلام موضع كرده است كه با ایران ارتباطی ندارد و این مطلب درست است.
وی به صحبت های مدیرعامل شركت ملی پست در باره این كه عنوان داشته یك شركت واسط برای توزیع ویژن كارت همكاری می كند و درعین حال بر ادعای مستركارت صحه گذاشته است، اشاره كرد و گفت: این دو با هم متفاوت است و هیچ كدام از مسوولان راجع به مستركارت حرفی به میان نیاورده اند.
واعظی یادآورشد: شركت پست به عنوان توزیع كننده كارت های اعتباری وارد شده و از شركت واسط این كارت ها رادر اختیار مردم قرار می دهد.
وزیرارتباطات و فناوری اطلاعات درباره همكاری شركت پست برای ارسال محصول ها از سایت های اینترنتی بین المللی ابی( ebay )و آمازون (AMAZON) نیز گفت: كار شركت پست رساندن محصول ها به كاربران است و در این زمینه قراردادی را با یك شركت واسطه انجام داده تا محصول هایی كه كاربران ایرانی از این سایت های خارجی خریداری می كنند، در ایران به دست شان برسد.

*حفظ اطلاعات مشتركان به خوبی انجام می شود
واعظی درباره حفاظت از اطلاعات مشتركان تلفن همراه با توجه به ایجاد پایگاه داده مشتركان در رگولاتوری و اجرای طرح ترابرد پذیری شماره همراه افزود: براساس قانون حفظ اطلاعات مشتركان تلفن همراه تضمین شده است و همانطور كه اپراتورها تحت نظارت ما هستند از اطلاعات مشتركان نیز محافظت می شود.
وی گفت: اپراتورهای تلفن همراه میلیاردها تومان در توسعه شبكه های خود سرمایه گذاری كرده اند و عاقلانه نیست بخواهند اطلاعات مشتركان خود را افشا كنند چرا كه این موضوع به سرمایه گذاری و حیثیت آنها خدشه وارد می كند. بر این اساس این قول را می دهیم كه همه چیز تحت نظارت ماست و اطلاعات مشتركان محفوظ خواهد بود.

* رونمایی از فاز نخست شبكه ملی اطلاعات هفته آینده
وزیرارتباطات و فناوری اطلاعات در باره راه اندازی شبكه ملی اطلاعات یادآور شد: فعالیت ها از سه سال گذشته تا كنون به صورت فشرده و با همكاری شركت های اینترنتی، مخابراتی، اپراتورهای تلفن همراه و شركت های دانش بنیان تولید محتوا صورت گرفته و رضایتمندی كاملی از آغاز بهره برداری فاز نخست این شبكه وجود دارد. بر این اساس امیداست روزهای نخستین هفته آینده این شبكه بهره برداری عمومی شود.

* خدمات تلویزیون مجازی
واعظی در باره ارایه مجوز های لازم برای تولیدكنندگان محتوا خاطرنشان كرد: همه محدودیت ها برداشته شده است و برای كسانی كه محتوا تولید می كنند در كمیسیون تنظیم مقررات، تعرفه ای تعیین شده است تا آنان بتوانند از تولید محتوایی كه می كنند از نظر اقتصادی منتفع شوند.
وی به اختلاف هایی كه خارج از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در باره دادن مجوز خدمات به تلویزیون اینترنتی كه توسط نهادهایی انجام می شود، اشاره كرد و گفت: درباره این موضوع با دبیر شورای عالی فضای مجازی مذاكره هایی صورت گرفته و قرار است موضوع به زودی مطرح و مشكل موجود حل شود.

*اپراتور فیبر نوری
واعظی درباره آخرین وضعیت مجوز اپراتور فیبر نوری كه قرار بود خدمات دسترسی فیبر نوری را به منازل محقق كند، گفت: پیش از این نیز در مورد فعالیت این نوع اپراتور قرار بر تمدید مجوز فعالیت آن بود كه در این زمینه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی برای آن تصمیم گیری كرده است.
وی ادامه داد: فعالیت اپراتور فیبر نوری تداخلی با فعالیت اپراتورهای تازه ارتباطات ثابت ندارد و این اپراتورها می توانند فعالیت های خود را در همه محورهایی كه پروانه آنها اجازه می دهد، ادامه دهند اما مشكل اینجاست اپراتورهای دارنده پروانه فعالیت در ارتباطات ثابت ( FCP )هنوز خودشان را آماده ارایه خدمات نكرده اند وگرنه برای ارایه خدمات فیبر نوری (FTTC)مانعی ندارد همچنین مانعی برای ارایه تلفن ثابت نخواهند داشت.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: برای ارایه تلفن ثابت این اپراتورها باید با شركت ارتباطات زیر ساخت، معاونت امنیت شبكه و شركت مخابرات ایران مذاكره كنند. چنانچه این مذاكره ها به نحو مطلوب پیش نرود و نتوانند با هم توافق كنند ما در این زمینه تصمیم گیری خواهیم كرد.
به گزارش ایرنا،مراسم افتتاح پروژه های سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با هدف ایجاد رقابت و افزایش كیفیت خدمات، صبح امروز یكشنبه با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و مدیران عامل اپراتورها، برگزار شد.
طرح ترابرد پذیری شماره‌های تلفن همراه با هدف امكان تغییر اپراتور با حفظ شماره موبایل امروز به صورت رسمی و برای مرحله تجاری آغاز شد.
‌نخستین پروانه خدمات ارتباطات ثابت به متقاضیان این خدمات داده شد، به نحوی كه از 85 درخواست ارایه شده به سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی به 18 متقاضی دریافت پروانه خدمات ارتباطات ثابت مجوز فعالیت داده شد.
سازمان رگولاتوری امروز 6 پروانه جدید اپراتورهای ثابت ارتباطی در كشور را صادر كرد. تا پیش از این 7 اپراتور ارتباطات ثابت( FCP )مجوز فعالیت در كشور دریافت كرده بودند و امروز 6 اپراتور جدید وارد این فضا می شوند. در همین حال براساس اعلام سازمان تنظیم مقررات، 4 متقاضی باقی مانده تا پایان شهریورماه زمان دارند با ارایه مدارك، نسبت به دریافت پروانه خود اقدام كنند.
همچنین امروز 2 پروانه مركز تماس ارتباطی اعطا شد و به دو شركت نیز برای فعالیت در این بخش موافقت اصولی داده شد.
دراین مراسم ، اعتبارنامه آزمایشگاه های داخلی به 7 شركت متقاضی از جمله یك شركت خارجی داده شد.
سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی امروز موافقت اصولی برای فعالیت 20 اپراتور تلفن همراه مجازی را نیز صادر كرد و این اپراتورها تا پایان سال زمان دارند با قرارداد با اپراتورهای فعلی فعالیت خود را در شبكه تلفن همراه كشور آغاز كنند.
اقتصام**2078**1561