۳۱ مرداد ۱۳۹۵،‏ ۰:۲۴
کد خبر: 82196036
۰ نفر
25 هكتار از جنگل ها و مراتع گیلانغرب در آتش سوخت

قصرشیرین- ایرنا- فرماندار گیلانغرب از مهار آتش سوزی در جنگل ها و مراتع این شهرستان خبر داد و گفت: در جریان این آتش سوزی 25 هكتاز از جنگل ها و مراتع ارتفاعات منطقه چیكان منصوری در بخش گواور از توابع این شهرستان در آتش سوخت.

كرم محمدی شنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، میزان خسارت ناشی از وقوع آتش سوزی در جنگل ها و مراتع این شهرستان را یك میلیارد ریال ذكر كرد و گفت: آتش سوزی كه از ساعت 13 ظهر امروز آغاز شده بود؛ سرانجام پس از هشت ساعت تلاش بی وقفه مهار شد.
وی عامل انسانی را علت وقوع آتش سوزی در جنگل ها و مراتع ارتفاعات منطقه چیكان منصوری در بخش گواور از توابع این شهرستان اعلام كرد و اظهار داشت: بلافاصله پس از اطلاع از وقوع آتش سوزی، دستگاه های عضو ستاد مدیریت بحران شهرستان به همراه تمامی امكانات و تجهیزات مورد نیاز در كنار نیروهای مردمی به محل حادثه اعزام شدند كه پس از چند ساعت بی وقفه سرانجام موفق به مهار آتش سوزی شدند.
فرماندار گیلانغرب اضافه كرد كه ارتفاعات منطقه چیكان بخش گواور از توابع این شهرستان یكی از مناطق بكر جنگلی است كه از پوشش مناسبی نیز برخوردار است.
طی پنج روز گذشته این دومین مورد آتش سوزی در جنگل ها و مراتع گیلانغرب است.
از ابتدای سالجاری تاكنون این چهاردهمین مورد آتش سوزی در جنگل ها و مراتع گیلانغرب است كه در اثر آن بیش از 200 هكتار از جنگل ها و مراتع این شهرستان طعمه حریق شد و بیش از هفت میلیارد ریال نیز خسارت وارد كرد.
تنها طی دو مرحله آتش سوزی، 150 هكتار از جنگل ها و مراتع منطقه گلین از توابع شهرستان گیلانغرب در اواخر تیر و اوایل مرداد امسال در آتش سوخت.
شهرستان گیلانغرب 175 هزار هكتار عرصه منابع طبیعی دارد كه 75 هزار هكتار آن جنگل و بقیه مرتع و نیزار است.
گیلانغرب با بیش از 72 هزار تن جمعیت در غرب كرمانشاه واقع شده است.
شبد/7079/7398/8066/ 3404