۳۰ مرداد ۱۳۹۵،‏ ۱۱:۳۴
کد خبر: 82195078
۰ نفر
شهیدی: قانون جامع ایثارگران دی ماه امسال نهایی می شود

تهران - ایرنا- رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران از نهایی شدن قانون جامع خدمات رسانی ایثارگران در دی ماه امسال خبر داد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمدعلی شهیدی روز شنبه در دومین جلسه ستاد مركزی شاهد و ایثارگران دانشگاه آزاد اسلامی در بنیادشهید افزود: این قانون اكنون در حال انجام است اما به طور كامل در دی ماه امسال توسط مجلس شورای اسلامی تصویب و پس از آن به دستگاه ها ابلاغ می شود.
وی در ادامه در خصوص نشست امروز گفت: یكی از برنامه‌های این نشست تشكیل شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است كه در دانشگاه آزاد نیز این شورا تشكیل می شود.
شهیدی با اشاره به تشكیل این شورا در تمام دستگاه های اجرایی اظهار كرد: تشكیل شورای یاد شده در دانشگاه آزاد اسلامی، شهرداری تهران و سازمان بسیج مستضعفان به عنوان اولویت های ما در سال 95 است.
وی تصریح كرد: در ماده63 قانون جامع ایثارگران، تشكیل شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت نیز آمده است؛ ضمن اینكه در این ماده قانونی اعضای آن مشخص شده است.
معاون رئیس جمهوری در خصوص تشكیل شورای عالی ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در كشور نیز گفت: نخستین جلسه این شورا در مهر امسال برگزار خواهد شد.
وی خاطرنشان كرد: این شورا با حضور وزیران كشور، بهداشت، فرهنگ و ارشاد اسلامی، ستاد كل نیروهای مسلح، سازمان مدیریت و برنامه ریزی،‌سازمان تبلیغات اسلامی، بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس، شورای سیاستگذاری ائمه جمعه، 2نماینده از مجلس شورای اسلامی، شورای سیاستگذاری ائمه جمعه و دو نفر از حوزه علمیه برگزار می شود.

**118 هزار دانشجوی شاهد و ایثارگر در دانشگاه آزاد
شهیدی به تحصیل 118 هزار دانشجو در دانشگاه آزاد اسلامی از خانواده شاهد و ایثارگر اشاره كرد و گفت: 560 تن از اعضای هیات علمی و 2 هزار و 214 از كاركنان این دانشگاه نیز از خانواده های شهدا و ایثارگران هستند.
دومین جلسه ستاد مركزی شاهد و ایثارگران دانشگاه آزاد اسلامی امروز شنبه با حضور حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمدعلی شهیدی رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران و حمید میرزاده رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در سالن شهید ترك نژاد بنیاد شهید برگزار شد.
اجتمام(3)** 7268**1776