اشتغالزايي 18 هزار نفر در شهرك حمل و نقل بندرعباس

بندرعباس- ايرنا- مديركل حمل و نقل و پايانه‌هاي هرمزگان گفت: با تكميل شهرك حمل ونقلي بندرعباس، 18 هزار نفر به‌ صورت دائم در اين شهرك مشغول به كار مي شوند.

به گزارش ايرنا، عليرضا مجرد چهارشنبه درجمع خبرنگاران افزود: اين شهرك در سه مرحله ساخته مي‌شود كه مرحله نخست آن با 700 ميليارد ريال هزينه تا پايان امسال به بهره‌برداري مي رسد.
وي بيان داشت: براي تكميل اين شهرك درمجموع حمل و نقلي دو هزار و 500 ميليارد ريال اعتبار لازم است كه تاكنون 500 ميليارد ريال آن تامين شده است.
مديركل حمل و نقل و پايانه‌هاي هرمزگان اظهاركرد: شهرك حمل و نقل بندرعباس150 هكتار وسعت دارد كه روند ايجاد و ساخت بخش‌هاي عمومي آن توسط سرمايه‌گذاري بخش خصوصي (شركت‌هاي حمل و نقلي) در حال اجراست كه با تكميل آن شاهد تحولي بزرگ در زمينه حمل و نقل در استان هرمزگان و كشور خواهيم بود.
مجرد ازكنترل ورود و خروج شش هزار كاميون دراين شهرك خبر داد و اضافه كرد: براساس برنامه‌ ريزي و تمهيدات صورت‌ گرفته، تمامي شركت‌ها در حال انجام مراحل ساخت و ساز دفاتر اداري و مديريتي، خوابگاه ويژه رانندگان و مجموعه‌هاي جانبي براي استقرار در اين شهرك هستند و عزم خوبي را در اين زمينه از سوي شركت‌هاي مختلف شاهد هستيم.
وي يادآورشد: در روزهاي آينده دو شركت نيك ‌ترابر بندر و ستاره خطه جنوب در شهرك حمل و نقل بندرعباس استقرار مي‌يابند.
7195/6048