آیین بزرگداشت سالگرد شهدای منا در سراسر كشور برگزار می شود

كاشان - ایرنا - رئیس سازمان حج و زیارت كشور گفت: آئین بزرگداشت سالگرد شهیدان مظلوم منا از یكم تا نهم ذی الحجه امسال در سراسر كشور برگزار می شود.

به گزارش ایرنا، سعید اوحدی شامگاه سه شنبه در حاشیه همایش آئینه های مقاومت به مناسبت سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی در دانشگاه كاشان در گفت و گو باخبرنگاران اظهار كرد: به منظور برگزاری آیین سالگرد شهدای منا، ستادی با محوریت بنیاد شهید و امور ایثارگران كشور تشكیل شده است.
وی افزود: این ستاد متشكل از هفت كمیته است كه پنج كمیته محتوایی و اجرایی و دو كمیته نیز حقوقی و بین المللی با مسئولیت وزارتخانه های امور خارجه و فرهنگ و ارشاد اسلامی است.
اوحدی تاكید كرد: برای هرچه بهتر برگزار كردن آیین سالگرد شهدای منا، كمیته های پنج گانه اجرایی و محتوایی نیز در استان های كشور تشكیل شده است.
وی به تشریح برنامه های سالگرد شهدای منا پرداخت و خاطرنشان كرد: دیدار خانواده های معظم شهیدان منا با رهبر معظم انقلاب و رئیس جمهوری از جمله این برنامه هاست.
رئیس سازمان حج و زیارت كشور مزین كردن میدان ها، خیابان ها و كوچه ها به نام شهدای منا و تاسیس موزه شهدای منا با همكاری شهرداری ها و بنیاد شهید و امور ایثاگران با بهره گیری از آثار و دست نوشته های شهدای منا را از دیگر برنامه های نخستین سالگرد شهدای منا بیان كرد.
وی همچنین از برگزاری دعای عرفه همزمان با سراسر كشور در نهم ذی الحجه خبر داد و گفت: مردم شریف كشورمان هم چنان كه در استقبال از تشییع و تدفین شهدای منا حماسه آفرینی كردند، در بزرگداشت نخستین سالگرد نیز همراه با خانواده ای این شهدا خواهند بود.
رئیس سازمان حج و زیارت عصر سه شنبه به منظور دیدار با امام جمعه كاشان و شركت در ویژه برنامه آیینه های مقاومت كه به مناسبت سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی برگزار می شود وارد كاشان شد.
7408/6136

سرخط اخبار استان‌ها