۲۶ مرداد ۱۳۹۵،‏ ۱۸:۲۷
کد خبر: 82191197
۰ نفر
آزادگان بهترين مروج فرهنگ ايثار و شهادت هستند

اسدآباد - ايرنا - فرماندار اسدآباد با بيان اينكه ترويج فرهنگ ايثار و شهادت تضمين كننده انقلاب اسلامي است گفت: در اين راه بايد ظرفيت‌ هاي معنوي آزادگان بيشترمورد توجه و استفاده قرارگيرد.

مسعود بكائي رو سه شنبه در مراسم تجليل از آزادگان سرافراز ديار سيدجمال الدين اسدآبادي اظهار كرد: پايداري و استقامت آزادگان در مقابل دشمن ستودني و قابل تحسين است و اين سرافرازان مردانه و استوارانه از ارزش ها و آرمان هاي اسلامي و ملي خود و كشور دفاع كردند.
وي با بيان اينكه سالروز ورود آزادگان به ميهن اسلامي يادآور شور و شوق ملت ايران در استقبال از فرزندان خود اين سرزمين است،گفت: ملت ايران اين روز را نبايد از ياد ببرند.
بكائي با تأكيد بر بازخواني و مرور خاطرات اسراي جنگ تحميلي تصريح كرد: بازخواني خاطرات رزمندگان و آزادگان ترويج روحيه وفاداري و ايثارگري، شهادت‌طلبي و صبر و استقامت ملت در برابر استكبار است.
فرماندار اسدآباد همچنين رفع مشكلات آزادگان و ايثارگران را ضروري دانست و افزود: آزادگان و ايثارگران نبايد دغدغه درمان و خدمات درماني، مسكن و اشتغال فرزندان خود را داشته باشند.
در پايان با اهداي لوح سپاس و هدايايي آزادگان مورد تقدير و تجليل قرار گرفتند و سپس با حضور در گلزار شهداء با نثار شاخه گل بار ديگر با همرزمان خود تجديد ميثاق كردند.
شهرستان اسدآباد 403 شهيد، 1200 جانباز و 54 آزاده تقديم انقلاب اسلامي كرده است.
اسدآباد با 110 هزار جمعيت در 45 كيلومتري همدان واقع شده است.
7527/6993