نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی: امر به معروف و نهی از منكر رمز حیات اجتماع است

مشهد-ایرنا- نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: رمز حیات هر اجتماع امر به معروف و نهی از منكر و جامعه ای كه در آن این فریضه اجرا نشود مرده است.

به گزارش ایرنا، آیت الله سید احمد علم الهدی روز سه شنبه در جمع مسئولان ستاد امر به معروف و نهی از منكر خراسان رضوی با حضور استاندار، فرمانده نیروی انتظامی، فرماندهان سپاه امام رضا(ع) و دادستان مشهد افزود: انسانهایی كه در جامعه بدون امر به معروف زندگی می كنند در سرنوشت اجتماعی خود دخالتی ندارند و دخالتهای جامعه نیز در سرنوشتشان غیرقابل كنترل است.
وی همچنین فعالیتهای دبیرخانه ستاد تازه تاسیس امر به معروف و نهی از منكر خراسان رضوی را مثبت ارزیابی و بیان كرد: قانون اجرایی امر به معروف و نهی از منكر تازه تصویب و ابلاغ شده لذا امیدواریم هماهنگی و برنامه ریزیهای صورت گرفته ستاد و دستگاههای مختلف استان هر چه زودتر به نتیجه برسد.
قانون جدید حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منكر ابتدای سال 1394 به تصویب مجلس شورای اسلامی و تایید شورای نگهبان رسید.
امام جمعه مشهد در ادامه همچنین گفت: پیش از نهی مردم به خرید كالای قاچاق یا خارجی باید با ساز و كارهایی اصالت كالای ایرانی و غیرقاچاق برای خریداران مشخص شود.
استاندار خراسان رضوی نیز در این نشست گفت: باید مردم و زائران از طریق تابلوها و نوشته هایی در خیابانها و مكانهای اقامتشان متوجه رعایت حجاب و عفاف هنگام نزدیك شدن به حریم بارگاه مطهر رضوی شوند.
علیرضا رشیدیان افزود: باید مراقب بود لباسهایی كه در بازار تولید و توزیع می شود با شئونات اسلامی منافات نداشته باشد.
دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منكر خراسان رضوی نیز در ادامه این نشست به 14 مصوبه پیشین ستاد اشاره و بیان كرد: تفاهمنامه های ستاد با دستگاههای عضو نهایی شده و ستادهای امر به معروف حوزه شهرستانهای كلات، كاشمر و نیشابور نیز فعال شده اند.
سید عبدالله ارجائی افزود: اما تكمیل فعالیت ستاد در همه 26 شهرستان استان دیگر به جز مشهد نیازمند مساعدت و حمایت مالی است.
3221/1858