تلاش گروه هاي تكفيري براي ايجاد ناامني ناكام مانده است / كشته و دستگيري تروريست ها

رشت - ايرنا - دبير شوراي امنيت و معاون امنيتي و انتظامي وزير كشور گفت: اشراف اطلاعاتي و كنترل‌هاي چند لايه اطلاعاتي، انتظامي و امنيتي در كشور، موجب شده تا تلاش‌هاي گروه‌هاي تكفيري براي ايجاد ناامني ناكام بماند.

به گزارش روابط عمومي استانداري گيلان به ايرنا، حسين ذوالفقاري روز سه شنبه در پايان ديدار با استاندار گيلان، با اشاره به حضور خود در همايش مشترك شوراهاي تأمين سراسر استان در رشت بيان داشت: فعاليت گروه‌هاي تروريستي و تكفيري، از جمله تهديدها در سطح منطقه است و اين گروه‌ها، در چند سال گذشته تلاش كردنده اند تا به هر نحوي، نا امني در منطقه ايجاد كنند.
وي ادامه داد: اشراف اطلاعاتي و كنترل‌هاي چند لايه اطلاعاتي، انتظامي و امنيتي در كشور موجب شده تا تلاش‌هاي گروه‌هاي تكفيري براي ايجاد ناامني ناكام بماند كه براي نمونه مي‌توان به خنثي سازي عمليات تيم خرابكاري كه اخيراً تصميم داشتند در يكي از استان‌هاي غربي و مناطق مركزي اقدامات ضد امنيتي داشته باشند، اشاره كرد.
ذوالفقاري افزود: نيروي اطلاعاتي، انتظامي و نظامي از غروب روز گذشته تا صبح امروز، در دو نقطه از استان كرمانشاه با اين گروه تروريستي و تكفيري درگير شدند و چهار نفر از آنها را به هلاكت رساندند و شش نفر ديگر نيز دستگير شدند.
وي يكي از عناصر به هلاكت رسيده در درگيري صبح امروز را از افراد از قبل شناسايي شده و رده بالاي جريان تكفيري در كشور عراق عنوان كرد.
دبير شوراي امنيت كشور در بخش ديگري از سخنانش، گيلان را از استان‌هاي بدون بار امنيتي در سال‌هاي اخير عنوان و اضافه كرد: دغدغه‌اي از لحاظ امنيت در سطح كلان در گيلان نداريم و براساس ارزيابي‌هاي وزارت كشور، دغدغه‌اي از لحاظ امنيت در سطح كلان در اين استان نداشته‌ايم.
وي گفت: در همايش مشترك شوراهاي تأمين سراسر استان در رشت ، سعي خواهد شد تمام نكات لازم و جامع امنيتي، انتظامي، نظامي و قضايي مطرح شود.
ذوالفقاري تشكيل شوراي تأمين استان كه به رياست استاندار برگزار خواهد شد را از ديگر برنامه‌هاي سفر خود به گيلان عنوان كرد و افزود: در شوراي تأمين استان به منظور كسب اطلاع از آخرين وضعيت امنيتي گيلان، موضوعات موردنظر بررسي خواهد شد و كمك هاي لازم نيز انجام مي پذيرد.
معاون امنيتي و انتظامي وزير كشور، با بيان اينكه براساس آمارها وضعيت استان از نظر كنترل جرايم، وضعيت خوبي است، گفت: جرايم خشن در استان، خيلي خوب كنترل شده و نظم خوبي در استان وجود دارد.
وي همچنين با اشاره به داشتن مرزهاي آبي و زميني در گيلان خاطرنشان كرد: تقويت امنيت حوضه مرزهاي آبي از مناطق هزينه بر محسوب شده و نيازمند اعتبارات و بودجه‌هاي قابل توجهي است.
ذوالفقاري با ابراز اميدواري از تحقق مصوبه‌اي در بخش دفاعي كشور در برنامه ششم توسعه افزود: با تحقق اين مصوبه، نيروهاي نظامي و انتظامي از لحاظ بنيه دفاعي تقويت قابل توجهي خواهند داشت.
وي در ادامه آنچه را كه تاكنون به تصويب رسيده، اميدوار كننده دانست و گفت: البته در بخش بودجه مرزي نيز كه در حال پيگيري براي تحقق در سال جاري هستيم تا حداقل‌هاي مورد نياز همكاران در حوزه‌هاي مرزي كشور تأمين مي شود.
دبير شوراي امنيت كشور در ادامه با اشاره به فضاي مطلوب امنيت كشور اظهار داشت: در سطح ملي نيز كارهاي بزرگي در بخش امنيتي صورت گرفته است.
جلسه مشترك شوراي تأمين گيلان و شهرستان هاي استان امروز (پنجشنبه) در تالار همايش هاي غدير استانداري برگزار شد.
7294/2007

سرخط اخبار استان‌ها