فرماندار شازند بر مرمت گنبد تاریخی امامزادگان آستانه تاكید كرد

اراك - ایرنا - فرماندار شهرستان شازند بر مرمت گنبد تاریخی امامزادگان شهر آستانه تاكید كرد و گفت: آستان مقدس امامزادگان این شهر بخشی از هویت تاریخی منطقه شازند محسوب می شود و مسئولان مربوطه باید نسبت به این مهم توجه ویژه ای داشته باشند.

به گزارش روز دوشنبه روابط عمومی فرمانداری شهرستان شازند، غلامعباس میرزایی افزود: این گنبد از جمله گنبدهای قدیمی مربوط به دوره صفویه است كه با كم كاری و بی توجهی تحت تاثیر شرایط آب و هوایی در معرض تخریب است.
وی ادامه داد: فرمانداری شهرستان شازند نسبت به مرمت آثار تاریخی این منطقه، به خصوص گنبد تاریخی امامزادگان شهر آستانه تاكید ویژه دارد و مسئولان میراث فرهنگی شهرستان باید مرمت این اثر باستانی را در دستور كار خود قرار دهند.
فرماندار شهرستان شازند بیان كرد: برخی اشیای تاریخی كشف شده در این شهرستان متعلق به هزاران سال پیش است كه این امر می تواند بستری برای راه اندازی موزه در این شهرستان باشد.
وی با اشاره به كشف اخیر اسكلت 7500ساله در تپه باستانی روستای سرسختی شازند، اظهار كرد: كشف این اسكلت نشان از هویت و قدمت تاریخی این منطقه است و ظرفیت ارزشمندی برای جذب توریسم محسوب مبی شود.
به گزارش ایرنا، میرزایی با اشاره به جاذبه گردشگری سراب بلاغ حك در این شهرستان افزود: این سراب بی نظیر به دلیل آب و هوای مساعد و جاذبه های بكر گردشگری می تواند به عنوان یكی از مولفه های ارزشمند در تقویت صنعت توریسم مطرح می شود.
شهرستان شازند با جمعیتی بالغ بر 120 هزار تن، در 23 كیلومتری غرب اراك مركز استان مركزی واقع شده است.
3017/3075

سرخط اخبار استان‌ها