رئیس فدراسیون كوهنوردی: برای موفقیت در المپیك 2020 هدفگذاری می كنیم

همدان - ایرنا - رئیس فدراسیون كوهنوردی و صعودهای ورزشی گفت: برای موفقیت رشته سنگ نوردی در المپیك 2020 توكیو ژاپن هدفگذاری می كنیم.

به گزارش ایرنا رضا زارعی روز دوشنبه در مجمع انتخابات هیات كوهنوردی و صعودهای ورزشی همدان ضمن ابراز خرسندی از المپیكی شدن رشته سنگ نوردی افزود: این تصمیم را فرصت طلایی برای سنگ نوردی كشورمان به منظور حضوری موفق در بازی های المپیك در كسب مدال می دانیم.
وی اضافه كرد: باید با تلاش شبانه روزی و برنامه ریزی مناسب بتوانیم حضوری موفق در المپیك 2020 داشته باشیم تا شایستگی های خود را به كمیته المپیك و وزارت ورزش اثبات كنیم.
زارعی اظهار كرد: المپیكی شدن سنگ نوردی باعث توجه بیشتر مسئولان به ورزش سنگ نوردی خواهد شد و در چهار سال آینده می توانیم با حمایت بیشتر و برنامه ریزی مناسب در كسب مدال در این رشته جدید المپیك موفق عمل كنیم.
رئیس فدراسیون كوهنوردی و صعودهای ورزشی در ادامه گفت: همچنین رشته سنگ نوردی در بازی های آسیایی 2018 و 2022 برگزار می شود كه این مهم می توان فرصت طلایی برای استان های مستعد نظیر همدان باشد.
زارعی حضور ورزشكاران ایرانی در رقابت های جهانی و آسیایی سنگوردی و برگزاری پیكارهای قهرمانی كشور را از برنامه های مهم فدراسیون طی امسال عنوان كرد و یادآور شد: فدراسیون به صورت مشخص اقدام به تیم داری نمی كند ولی اردوهای آموزشی هیمالیا نوردی برای نوجوانان و امید خواهیم داشت و همچنین از تیم هایی كه در قالب گروه ها و هیات ها اقدام به صعودهای برون مرزی كنند، حمایت می كنیم.
وی ادامه داد: توجه به موضوع هیمالیانوردی، همگانی كردن كوهنوردی و اجرای طرح استعدادیابی و جذب و آموزش رده سنی پایه از مواردی است كه باید مورد توجه مسئولان هیات های استانی و شهرستانی قرار گیرد.
وی با اشاره به صعودهای كوهنوردی كشور گفت: با مربیگری جلال چشمه قصابانی اردوها و صعودهای خوبی را در یك سال اخیر داشته ایم و فدراسیون كوهنوردی تلاش خود را به سمت آموزش همگانی و استعدادیابی سوق داده است.
زارعی برای حضور در انتخابات ریاست هیات كوهنوردی و صعودهای ورزشی همدان به این شهر سفر كرده است.
مجمع انتخاباتی هیات كوهنوردی و صعودهای ورزشی استان همدان روز دوشنبه با حضور رضا زارعی رئیس فدراسیون كوهنوردی برگزار شد و علیرضا گوهری با كسب ١٣رای از مجموع ١٥ رای ماخوذه به مدت چهار سال به عنوان رئیس جدید هیات كوهنوردی استان همدان انتخاب شد.
7520/2087/1772