كار خير مسئولان مصداق امر به معروف و نهي از منكر است

كرمان - ايرنا - نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه كرمان گفت: هر كار خيري كه مسئولان و ساير افراد در راستاي رفاه و آسايش جامعه انجام دهند، مصداق امر به معروف و نهي از منكر است.

به گزارش ايرنا آيت الله سيد يحيي جعفري روز يكشنبه در نشست شوراي امر به معروف و نهي از منكر استان كرمان افزود: در بين دستورات مكتب اسلام شايد دستوري بالاتر و مهمتر از امر به معروف و نهي از منكر وجود نداشته باشد.
وي به نقل از اميرالمومنين حضرت علي (ع) اظهار كرد: همه كارهاي خوب به اضافه جهاد در راه خدا در قبال امر به معروف و نهي از منكر مانند قطره اي در برابر اقيانوس است.
امام جمعه كرمان گفت: فلسفه اينكه امر به معروف و نهي از منكر حتي از جهاد در راه خدا بالاتر است اين است كه جهاد در راه خدا مقطعي اما فريضتين به طور مستمر و دائمي در همه زمان ها توسط افراد بصير و داراي معرفت در جريان است.
وي بيان كرد: اگر آمران به معروف و ناهيان از منكر معرفت نداشته باشند، امر به معروف نتيجه نخواهد داد و فريضتين بايد به جا، به موقع و با زبان لين و استدلال انجام شود.
رئيس ستاد امر به معروف و نهي از منكر استان كرمان با اشاره به روايتي از پيامبر گرامي اسلام (ص) افزود: بنابر اين روايت مردم يك جامعه در خير و خوبي و سعادت به سر مي برند با اين شرط كه امر به معروف و نهي از منكر كنند اما اگر بي تفاوت شدند، خداوند بركت را از آنها مي گيرد و عده اي كه ظالم هستند بر آنها مسلط مي شوند و هرچه دعا كنند برآورده نخواهد شد.
آيت الله جعفري گفت: اگر انسان اهل تعقل و تفكر باشد دچار مشكل نمي شود لذا قرآن نيز بر اين امر مهم بسيار تاكيد دارد.
دبير ستاد احياي امر به معروف و نهي از منكر استان كرمان نيز در اين نشست، عمل و شناخت امر به معروف و نهي از منكر را بسيار مهم دانست و اظهار كرد: عمل به فريضتين در جامعه بسيار ضعيف است.
محمد سلطان زاده با اشاره به دستور و تاكيد رهبر معظم انقلاب اسلامي به منظور ايجاد ستاد احياي امر به معروف افزود: بنا به فرمايش معظم له امر به معروف و نهي از منكر بايد توسط مردم انجام شود.
وي گفت: فريضتين بايد اقدامي مددكارانه و دستگيرانه با نگاهي دلسوزانه در راستاي رشد و پويايي جامعه انجام شود.
3029/3028

سرخط اخبار استان‌ها