جلسه علنی مجلس آغاز شد/ مهم ترین دستور انتخاب ناظران مجلس در شوراها و مجامع

تهران- ایرنا- جلسه علنی امروز یكشنبه مجلس شورای اسلامی دقایقی پیش به ریاست علی لاریجانی و با حضور 204نماینده آغاز شد و در مهم ترین دستور، قرار است ناظرین مجلس در مجامع و شوراها انتخاب شوند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، امیر حسین قاضی زاده عضو هیات رییسه مجلس در ابتدای جلسه علنی امروز یكشنبه مجلس شورای اسلامی گفت: به مناسبت میلاد هشتمین اختر آسمان ولایت و امامت، صلوات خاصه امام رضا(ع) در جلسه امروز مجلس قرائت می شود.
نمایندگان مجلس شورای اسلامی قرار است امروز لایحه الحاق یك تبصره به قانون اصلاح ماده 12قانون حمایت از مولفان، مصنفان و هنرمندان اعاده شده از شورای نگهبان را بررسی كنند.
وی افزود: خانه ملتی ها همچنین قرار است دو نفر از اعضای كمیسیون كشاورزی را به عنوان ناظر در شورای ملی ایمنی زیستی، دو نفر از اعضای كمیسیون بهداشت را به عنوان ناظر در ستاد كشوری كنترل و مبارزه با دخانیات و دو نفر از اعضای كمیسیون برنامه و بودجه و عمران را به عنوان ناظر شورای آمایش سرزمین انتخاب كنند.
وی اضافه كرد: انتخاب دو نماینده از كمیسیون های بهداشت و برنامه بودجه به عنوان ناظر در هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران، دو نفر از نمایندگان به پیشنهاد كمیسیون فرهنگی به عنوان ناظر در ستاد امر به معروف و نهی از منكر و دو نفر از نمایندگان به انتخاب مجلس به عنوان ناظر در هیات نظارت بر مسافرت های خارجی كاركنان دولت در دستور كار امروز قرار دارد.
قاضی زاده ادامه داد: نمایندگان مجلس شورای اسلامی همچنین قرار است دو نفر به نمایندگی از سوی هر قوه به انتخاب و معرفی مجلس شورای اسلامی به عنوان عضو در شورای نظارت بر سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی انتخاب كنند.
سیام**9121**1429

سرخط اخبار سیاست