۲۳ مرداد ۱۳۹۵،‏ ۱۹:۲۹
کد خبر: 82186908
۰ نفر
خبرگزاري پانا استان سمنان آغاز به كار كرد

سمنان-ايرنا- ذفتر خبرگزاري پانا استان سمنان روز شنبه با حضور مسئولان اداره كل آموزش و پرورش سمنان در شهرستان سمنان گشايش يافت.

به گزارش ايرنا، قاسم شريفي معاون پرورشي اداره كل آموزش و پرورش استان سمنان در آيين آغاز به كار خبرگزاري پانا، اطلاع رساني دقيق مهم ترين رويداد هاي آموزشي و فرهنگي در حوزه آموزش و پرورش را از اهداف اساسي گشايش اين خبرگزاري در استان سمنان اعلام كرد.
وي بررسي مهم ترين چالش هاي آموزشي و توليد و پوشش خبرهاي آموزش و پرورش را از ديگر اولويت كاري اين خبرگزاري برشمرد.
خبرگزاري پانا شهر سمنان با همكاري دانش آموزان دوره دبيرستان آغاز به كرد تا مهم ترين رويدادهاي علمي، پژوهشي و اخبار اداره كل آموزش و پرورش استان سمنان را اطلاع رساني و خبر رساني كند.
استفاده از تجربه ساير خبرنگاران، نشريه و مطبوعات و تشكيل دوره هاي آموزشي براي ايجاد فضاي سالم رقابتي از برنامه هاي مهم اين خبر گزاري محسوب مي شود.
بيش از 600 نفر براي همكاري در مباحث مختلف تهيه خبر در حوزه تهيه و پوشش خبر در سال 95 در استان سمنان آموزش ديدند كه از اين تعداد بيش از 20 نفر در خبرگزاري پانا فعاليت دارند.
به گزارش ايرنا ، برگزاري طرح هر مدرسه ، يك خبرنگار در دوره تحصيلي دبيرستان از سال تحصيلي جديد در سراسر مدارس سمنان اجرا مي شود و مهم ترين برنامه هاي راهبردي براي افزايش كيفيت آموزشي اطلاع رساني مي شود.
پانا اولين خبرگزاري كانون دانش آموزي رسانه اي در كشور است.
6026/7339

سرخط اخبار استان‌ها