دولت برای خدمت رسانی مطلوب به بیماران روانی نیازمند مشاركت خیرین است

شهرری ـ ایرنا ـ معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده با اشاره به مشكلات اقتصادی و محدودیت های مالی دولت، گفت: دولت بدون مشاركت خیرین قادر به ایفای مسئولیت خود در زمینه كمك به بیماران و مددجویان روانی نیست.

به گزارش ایرنا، شهیندخت مولاوردی روز شنبه در مراسم بهره برداری از چهار طرح عمرانی در سرای احسان كهریزك با اشاره به این سخن مقام معظم رهبری كه مدد جویان اجتماعی عائله های نظام هستند، افزود: دولت مسئولیت سنگینی در قبال توانمند سازی و رفع مشكلات این قشر آسیب دیده اجتماعی دارد و تاسیس، توسعه و تجهیز مراكزی مانند «سرای احسان» می تواند بسیاری از مشكلات این قشر را برطرف كند.
وی با اشاره به محدودیت های اقتصادی دولت در حمایت از مراكز خیریه خاطر نشان كرد: دولت می تواند با رفع محدودیت ها و موانع قانونی مراكز خیریه، این گونه مراكز را برای توسعه و پیشبرد اهداف كمك كند تا به نحو احسن به مسئولیت خود در قبال مددجویانشان جامه عمل بپوشانند.
مولاوردی تصریح كرد: نیكوكاران و خیرین فعال در تاسیس و توسعه مراكز خیریه از فرهنگ رضوی، اخلاق و سیره ائمه اطهار(ع) بهره گرفته اند و با این كار خود علاوه بر اقدام مثبت در جهت آسایش مددجویان و آسیب دیدگان اجتماعی مردم جامعه را نیز با عمل خود به دین دعوت كردند.
آیین افتتاح چهار طرح عمرانی شامل بخش مراقبت های ویژه مردان روانی مزمن، آزمایشگاه، كافه كتاب و رختشوی خانه در سرای احسان كهریزك روز شنبه با حضور مولاوردی معاون رئیس جمهوری، جمالی پور فرماندار ویژه شهرستان ری، عربی شهردار كهریزك و جمعی از مسئولان و مددجویان برگزار شد.
موسسه خیریه سرای احسان تشكلی غیردولتی، غیر سیاسی و غیر انتفاعی در حمایت از آسیب دیدگان اجتماعی است كه از سال 77 آغاز به كار كرده است.
از عملكرد این موسسه می توان به ارائه خدمات بشردوستانه، كمك به افراد نیازمند، آسیب دیده و همچنین نگهداری شبانه روزی بیماران روانی مزمن بی سرپرست اشاره كرد.
این خیریه میزبان 450 بیمار مبتلا به اختلالات روانی شامل 343 مرد و 107 زن است.
3218 / 6139// 1625