صادرات گاز شركت گازپروم به اروپا به 170 ميليارد مترمكعب افزايش مي يابد

تهران- ايرنا- شركت دولتي گازپروم روسيه به منظور افزايش درآمدهاي خود در انديشه افزايش صادرات گاز به اروپا بيش از رقم پيش بيني شده و به ميزان ١٦٥ تا ١٧٠ ميليارد مترمكعب در سال 2016 است.

به گزارش روز جمعه ايرنا از وزارت نفت، شركت گازپروم اعلام كرد: از آنجا كه افزايش صادارت گاز به اروپا سبب رشد درآمد نيمه نخست امسال اين شركت شد و با توجه به كاهش توليد گاز هلند و محدود شدن محموله هاي ال ان جي آمريكا، اين شركت ممكن است ميزان صادرات اين سوخت پاك را به قاره سبز نسبت به آن چه براي سال جاري ميلادي پيش بيني كرده بود، افزايش دهد.
شركت گازپروم به عنوان بزرگترين توليد كننده گاز جهان، نزديك به يك سوم نيازهاي گازي اروپا را تامين مي كند.
اين شركت قصد دارد ١٦٥ تا ١٧٠ ميليارد مترمكعب گاز در سال جاري ميلادي به اين قاره صادر كند كه اين ميزان ١٥٩ ميليارد متر مكعب بيشتر از سال گذشته (٢٠١٥) است.
با وجود كاهش قيمت هاي گاز، اين شركت اعلام كرد كه درآمدش در سه ماه نخست امسال به واسطه افزايش صادرات گاز به اروپا با پنج درصد افزايش به يك تريليون و ٧٤٠ ميليارد روبل (٢٦ ميليارد و ٩٠٠ ميليون دلار) رسيد.
گازپروم در بيانيه اي اعلام كرد كه فروش گاز به اروپا در سه ماه نخست سال جاري ميلادي با ٤٩ درصد افزايش به ٥٨ ميليارد و ١٠٠ ميليون متر مكعب رسيد، در حالي كه اين مقدار در سال ٢٠١٥ ميلادي و در همين بازه زماني ٣٩ ميليارد و ١٠٠ ميليون مترمكعب بوده است.
اقتصام ** 3065 **1584