ادامه صدرنشيني آمريكا در جدول مدال هاي المپيك ريو

ريو- ايرنا- كاروان ورزشي آمريكا در پايان روز ششم بازي هاي المپيك 2016 ريو، با كسب 16 مدال طلا، 12 نقره و 10 برنز (مجموع 38 مدال) همچنان در جدول توزيع مدال ها پيشتاز است.

به گزارش روز جمعه ايرنا، پس از آمريكا، كاروان چين با 11 طلا، 8 نقره و 11 برنز (مجموع 30 مدال) و ژاپن با 7 طلا، 2 نقره و 13 برنز به ترتيب در جايگاههاي دوم و سوم قرار دارند.
استراليا با 5 طلا و 4 نقره و 6 برنز، كره جنوبي با 5 طلا، 2 نقره و 4 برنز، مجارستان با 5 طلا، يك نقره و يك برنز، روسيه با 4 طلا، 8 نقره و 7 برنز، بريتانيا با 4 طلا، 6 نقره و 6 برنز، آلمان با 4 طلا، 3 نقره و يك برنز و ايتاليا با 3 طلا، 6 نقره و 3 برنز به ترتيب چهارم تا دهم هستند.
همچنين كاروان هاي ورزشي فرانسه با كسب 2 طلا، 4 نقره و 5 برنز، قزاقستان با 2 طلا، 2 نقره و 3 برنز و تايلند با 2طلا، يك نقره و يك برنز، اسپانيا و سوئيس هر كدام با دو طلا و يك برنز، كرواسي با دو طلا به ترتيب در رده هاي 11 تا 16 ايستاده اند.
نيوزيلند با يك طلا و 4 نقره در رده هفدهم ، هلند با يك طلا و دو نقره و دو برنز در رده هجدهم ، سوئد با يك طلا، 2 نقره و يك برنز در رده نوزدهم و كانادا با يك طلا ، يك نقره و 5 برنز در جايگاه بيستم قرار گرفته اند.
كشورهاي بلژيك ، برزيل و اسلوني هر كدام با يك طلا، يك نقره و يك برنز در جايگاه مشترك بيست و يكم هستند. كلمبيا ، اسلواكي و ويتنام هر كدام با يك طلا و يك نقره در جايگاه مشترك بيست و چهارم ، لهستان و چين تايپه هركدام با يك طلا و 2 برنز در جايگاه مشترك بيست و هفتم ايستاده اند.
جمهوري چك و يونان با يك طلا و يك برنز در جايگاه مشترك بيست و نهم قرار دارند. آرژانتين، فيجي، ورزشكاران مستقل المپيك ، كوزوو و روماني هر كدام با يك مدال طلا رده سي و يكم جدول را در اختيار دارند.
آفريقاي جنوبي با 3 نقره و يك برنز، كره شمالي با 2 نقره و 2 برنز و اوكراين با 2 نقره و يك برنز به ترتيب 36 تا 38 جدول هستند.
گرجستان و ليتواني هر كدام با يك نقره و يك برنر در رده مشترك چهل و دوم جاي گرفتند.
مالزي، مغولستان، فيليپين و تركيه هر كدام با يك نقره به طور مشترك در مكان چهل و چهارم قرار گرفتند.
مصر و ازبكستان هر كدام با 2 مدال برنز در مكان مشترك چهل و هشتم ايستاده اند. استوني، رژيم صهيونيستي ، قرقيزستان ، نروژ، تونس و امارات متحده عربي با يك مدال برنز در مكان پنجاهم قرار دارند.
سي و يكمين دوره بازي هاي المپيك 2016 به ميزباني ريودوژانيرو از 15 مرداد ماه با حضور 10 هزار و 444 ورزشكار از 206 كشور جهان آغاز شده است و تا 31 مرداد ماه ادامه دارد.
ورزشي**1210**1584