معاون وزير صنعت: رونق 10هزار واحد توليدي تا پايان سال

يزد- ايرنا- معاون وزير صنعت، معدن و تجارت گفت: با توجه به اينكه 96درصد صنايع كشور ، صنايع كوچك است اميدواريم تا پايان سال با تزريق نقدينگي شاهد رونق 10هزار واحد توليدي در كشور باشيم .

به گزارش ايرنا ، علي يزداني شامگاه چهارشنبه در بيست و يكمين سالروز نكوداشت روز صنعت و معدن استان يزد بابيان اينكه با شروع به كار ستاد اقتصاد مقاومتي هفت طرح در قالب اقتصاد مقاومتي در وزارت صنعت و معدن مصوب شد گفت: يكي از اولويت هاي ستاد اقتصاد مقاومتي حل مشكل نقدينگي واحدهاي توليدي با معرفي به بانك هاست كه به صورت ويژه از سوي دولت دنبال مي شود.
وي افزود: يكي از الزامات اقتصاد مقاومتي تكليفي است بر آحاد جامعه بر استفاده از توليد داخل كه زمينه تقويت توليد كنندگان داخلي قرار دارد كه اين مهم بايد فراهم شود.
معاون وزير صنعت ، معدن و تجارت با بيان اينكه به طور متوسط 96 درصد صنايع كشور صنايع كوچك است افزود: تاكيدات مقام معظم رهبري از ابتداي سال تاكنون بر برنامه‌ريزي و حمايت از صنايع كوچك و متوسط بوده و در اين خصوص برنامه جامعي از سوي ستاد اقتصاد مقاومتي كشور تدوين شده است كه از جمله پرداخت تسهيلات در قالب طرح رونق است.
يزداني از حمايت‌هاي سازمان صنايع كوچك و سياست‌هاي تشويقي براي راه‌اندازي واحدهاي توليدي و صنعتي كوچك و متوسط خبر داد و گفت: بهره مندي اين صنايع از مشوق هاي صندوق ضمانت سرمايه‌گذاري صنايع كوچك به عنوان ظرفيت مهمي براي كمك به واحدهاي توليدي مي‌تواند بازوي توانمندي براي فعال كردن واحدهاي توليدي راكد و نيمه فعال باشد.
مديرعامل سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران اظهار اميدواري كرد تا پايان سال شاهد رونق بيش از 10هزار واحد توليدي در سطح كشور در راستاي برنامه هاي حمايتي با پرداخت تسهيلات سرمايه ثابت و سرمايه در گردش باشيم.
وي تاكيد كرد : امروز بر مبناي شعار سال وظايفي بر عهده سه قوه ، رسانه ها و مردم از سوي مقام معظم رهبري گذاشته شده كه وظيفه دولت از همه سنگين تر است و اميدواريم بتوانيم با تعامل و همراهي از عهده آن برآييم.
در پايان اين مراسم از صنايع برتر استان يزد در بخش هاي مختلف تقدير شد.
1968/ 6197