بهره مندی 76 بیمار بدون صاحب در بیمارستان اعصاب و روان شیراز از هویت ملی

شیراز - ایرنا - روابط عمومی دانشگاه علوم پزشكی شیراز اعلام كرد:با تهیه شناسنامه و هویت ملی برای 76 بیمار بدون صاحب در بیمارستان اعصاب و روان استاد محرری شیراز، زمینه توسعه چشمگیر خدمات رسانی به این بیماران فراهم شد.

به گزارش دریافتی ایرنا ،از سال 1390 مدیران و مسئولان بیمارستان اعصاب و روان استاد محرری، كار تهیه شناسنامه و كارت ملی برای 76 بیمار بدون صاحب در این بیمارستان را آغاز كرده اند.
این اقدام دو سال طول كشید و سال 1392، از آن رونمایی شد و اینك این 76 بیمار كه سال ها بود به دلایل مختلف در این بیمارستان بستری شده بودند، با دارا بودن هویت ملی از مزایای شهروندی بهره مند شده و خدمات درمانی به آنان نیز با كیفیت بیشتری ارایه می شود.
روابط عمومی دانشگاه علوم پزشكی شیراز همچنین اعلام كرد:اگرچه دادستان به عنوان متولی اصلی این بیماران است اما برای پیشبرد سریع برخی امور مانند مسایل بیمه، خدمات بهداشت و درمان و دیگر نیازمندی های آنان، بخشی ازاین تولیت به فرزاد همایونفر مدیر بیمارستان اعصاب و روان استاد محرری و فریبا محمودی معاون او تفویض شده است.
همایونفر می گوید: این بیماران از سال 92 كه دارای شناسنامه شده اند، روحیه بهتری هم پیدا كرده و احساس هویت می كنند؛ از طرفی با شناخته شدن آنها به عنوان یك شهروند ایرانی، از مزایای آن بهره مند می شوند.
وی افزود : دفترچه بیمه، یارانه و دیگر تسهیلات كه در ارایه خدمات درمانی به آنان هم بسیار موثر بوده، بخشی از امكاناتی محسوب می شود كه با این اقدام برای این 76 بیمار فراهم شده است.
مدیر بیمارستان استاد محرری ادامه داد: در گذشته حتی در صورت مرگ این افراد، با مشكل كفن و دفن آنها مواجه بودیم، اما اكنون شرایط در این زمینه، عادی شده است.
همایونفر اضافه كرد : برای تحقق این هدف، پیگیری های فراوانی از سازمان ها و نهادهای مختلف مانند پزشكی قانونی، ثبت احوال و وزارت امور خارجه انجام می شود، اما هم اكنون آنان شرایطی عادی مانند دیگر بیماران را دارند.
6113 /1876