مدیرعامل شهرك های صنعتی گلستان: تحقق اقتصاد مقاومتی با همراهی رسانه ها میسر است

گرگان - ایرنا - مدیرعامل شركت شهرك های صنعتی گلستان گفت: اقتصاد مقاومتی زمانی قابل تحقق خواهد بود كه رسانه های ارتباط جمعی در كنار دستگاههای اجرایی و همراه و یاور آنها باشند و در این ارتباط نقش ایرنا به عنوان خبرگزاری رسمی كشور حائز اهمیت بیشتر است.

به گزارش خبرنگار ایرنا حجت الله خلیل زاده صورتی روز چهارشنبه با حضور در خبرگزاری جمهوری اسلامی مركز گلستان ضمن گرامی داشت 17 مرداد سالروز شهادت محمود صارمی و روز خبرنگار به بخشی از فعالیت های دستگاه تحت مدیریت خود در حوزه اقتصاد مقاومتی اشاره كرد و افزود: از اصحاب رسانه و مطبوعات استان گلستان انتظار داریم در این موضوع مهم كه مورد تاكید رهبر معظم انقلاب و ریاست جمهوری است؛ همراهی بیشتری با شركت شهرك های صنعتی داشته باشند.
وی از خبرنگاران رسانه ها به ویژه ایرنا خواست كه در سال اقتصاد مقاومتی همانطور كه رهبر معظم انقلاب بر احیای واحد های صنعتی راكد و غیرفعال تاكید دارند، شركت شهرك های صنعتی استان گلستان را در ورود پررنگ به این مهم بیش از گذشته یاری دهند.
وی به رویكرد شركت شهرك های صنعتی ایران نسبت به رسانه ها اشاره كرد و افزود: رییس سازمان متبوع ما به مدیران استانی زیرمجموعه تاكید دارد كه ارتباط تنگاتنگ، معنادار و منطقی با رسانه ها به ویژه ایرنا برای اطلاع رسانی خدمات بدون تبلیغات نمایشی داشته و حتی در شرایط خاص هم مشكلات و موانع حوزه كاری خود را به صورت كارشناسی منكعس كنند.
وی همچنین گفت: اكنون در استان گلستان 23 شهرك صنعتی وجود دارد كه سرمایه گذاران در 21 شهرك و نواحی صنعتی مستقر شده اند.
مدیرعامل شركت شهرك های صنعتی گلستان از صنعت گر به عنوان رزمنده در حوزه اقتصادی نام برد و گفت: متاسفانه برخی افراد از صنعت گر به عنوان سرمایه دار نام می برند در حالی كه این قشر سرمایه گذار و به نوعی مجاهد هستند چراكه مخاطرات حوزه پُرریسك اقتصادی را با جان و دل پذیرا هستند.
خلیل زاده صورتی افزود: مجموعه كاركنان شركت شهرك های صنعتی گلستان با همین نگاه بیشترین همراهی را با صاحبان سرمایه دارند و تلاش می كنند همانطور كه این قشر سرمایه خود را برای توسعه استان گلستان به كار بسته اند؛ در كنار آنها و یاورشان باشند.
وی در خصوص اعتبارات تخصیصی به شركت شهرك های صنعتی گلستان برای ایجاد زیرساخت های لازم در شهرك و نواحی صنعتی استان هم گفت: اعتبارات این شركت برای ایجاد زیرساخت در شهرك ها و نواحی صنعتی از سه منبع داخلی، استانی و ملی تامین می شود و با در نظر گرفتن شرایط خاص كنونی برای ممانعت از ركود در ارایه خدمات به استفاده بهینه از منابع داخلی خود هم روی آورده ایم.
وی گفت: در حمایت از صنعتگران و رونق واحدهای تولیدی موجود در شهرك ها و نواحی صنعتی استان گلستان علاوه بر پیگیری مسایل و مشكلات واحدها در كارگروه تسهیل و رفع موانع تولید، طرح های آموزشی كارآفرینی، مهارتی، مدیریت و تربیت مشاوره ای، طرح های پژوهشی، ایجاد خوشه های صنعتی در بازاریابی محصول تولید در دستور كار قرار گرفته و برخی نیز در دست اجراست.
وی با بیان این كه گلستان از ظرفیت خوبی در ایجاد صنایع كوچك برخوردار است، افزود: سرمایه گذاری شركت نیز در حوزه طرح های حمایتی برای پایداری و رونق واحدهای صنایع كوچك برنامه ریزی شده و پی گیر اجرای آن هستیم.
وی با بیان اینكه سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی در جایگاه روابط عمومی نظام عمل می كند، خاطرنشان كرد: شركت شهرك های صنعتی گلستان ایرنا را خانه خود می داند و در آتی از ظرفیت های این رسانه در ارایه خدمات هرچه بهتر به جامعه هدف و شتاب در توسعه استان استفاده خواهد كرد.
معاون صنایع كوچك شركت شهرك های صنعتی گلستان نیز در این دیدار گفت: 91.5 درصد از واحد های صنعتی فعال این استان را واحدهای صنعتی كوچك با اشتغالزایی زیر 50 نفر تشكیل می دهد.
سید رضا مُسلمی افزود: فعالیت صنایع كوچك در استان گلستان بیانگر آن است كه توجه كافی به مسایل و مشكلات صنایع كوچك و تلاش برای رونق این واحدها باید صورت گیرد كه رویكرد ما بر همین منوال است.
وی گفت: برنامه های شركت شهرك های صنعتی گلستان برای رونق صنایع كوچك در استان در بخش های آموزشی، بازاریابی، توسعه بازار، ایجاد خوشه های صنعتی و برگزاری تور صنعتی و غیره برنامه ریزی و پی گیری شده و می شود.
به گفته وی در ایجاد خوشه های لبنی و فرش دستباف در استان گلستان نتایج خوبی دریافت شده است كه بركت این طرح در بلندمدت بیشتر نصیب مردم خواهد شد.
محمد ایری مدیر حقوقی شركت شهرك های صنعتی گلستان نیز گفت: ظرفیت خوبی در شهرك و نواحی صنعتی استان وجود دارد كه آگاهی نداشتن برخی صنعتگران برای سرمایه گذاری باعث شده تا این قشر به خوبی نتواند از ظرفیت های موجود استفاده كند.
وی بر تعامل و ارتباط تنگاتنگ ایرنا و شركت شهرك های صنعتی گلستان در استان برای استفاده از این ظرفیت در شتاب بخشیدن به توسعه استان تاكید كرد.
همچنین در این دیدار امیر فرهی ذی حساب و رییس گروه مالی، فرهاد حاجی محمدی رییس رفاه و كارگزینی و روح الله هراتی مسوول روابط عمومی شركت شهرك های صنعتی گلستان سخنانی در حوزه عملكردی خود بیان داشتند.
6204/6203