يورش نظاميان صهيونيست به شرق سلفيت در كرانه باختري/ قطع 500 اصله درخت زيتون

تهران- ايرنا- نظاميان رژيم صهيونيستي در ادامه اقدامات سركوب گرانه و تشديد محاصره مناطق مختلف كرانه باختري با يورش به شرق شهر سلفيت در كرانه باختري اقدام به قطع 500 اصله در خت زيتون كردند.

به نوشته پايگاه خبري فلسطين اليوم، دهها نظامي امروز (چهارشنبه) به خودروهاي خود وارد شهرك اسكاكا در شرق شهرك سلفيت شدند.
براساس گزارش منابع محلي اين نظاميان با محاصره منطقه مورد نظر خود و ممانعت از ورود فلسطنيان اقدام به تخريب اين منطقه كرده و 500 درخت زيتون متعلق به اهالي اين شهرك را قطع كردند.
انتفاضه سوم مردم فلسطين موسوم به انتفاضه قدس در اكتبر سال گذشته (مهرماه) در پي تشديد برخورد صهيونيست ها و شهرك نشينان با مردم فلسطين و هتك حرمت هاي مكرر آن ها به مسجدالاقصي آغاز شد.
بيش از نيم ميليون صهيونيست در بيش از 230 شهرك كه رژيم صهيونيستي پس از جنگ 1967 و اشغال سرزمين هاي فلسطيني از جمله در كرانه باختري و شرق بيت المقدس ساخته است، سكني گزيده اند.
همه شهرك هاي صهيونيست نشين طبق قوانين بين المللي غيرقانوني هستند و رژيم صهيونيستي به درخواست هاي مطرح شده مبني بر توقف گسترش شهرك سازي در اراضي اشغال شده فلسطيني بي اعتنايي مي كند.
از آغاز انتفاضه قدس تاكنون، 214 فلسطيني به ضرب گلوله نظاميان و شهرك نشينان صهيونيست در كرانه باختري، نوار غزه و سرزمين هاي اشغالي به شهادت رسيده اند.
هدف رژيم صهيونيستي از شهرك ها و ساخت و سازها سيطره كامل بر كرانه باختري است.
سازمان ملل و بيشتر كشورهاي جهان شهرك هاي رژيم صهيونيستي را غيرقانوني مي دانند چرا كه اين رژيم در جنگ سال 1967 ميلادي اين سرزمين ها را اشغال كرده و بر مبناي كنوانسيون ژنو هرگونه ساخت و ساز از سوي اشغالگر در سرزمين هاي اشغالي ممنوع است.
بيش از نيم ميليون صهيونيست در بيش از 230 شهرك كه رژيم صهيونيستي بعد از جنگ 1967 و اشغال سرزمين هاي فلسطيني از جمله در كرانه باختري و شرق بيت المقدس ساخته است، ساكن هستند.
خاورم**9366**1144

سرخط اخبار جهان