سیاست های نظام اداری در دستور كار سازمان امور اداری و استخدامی است

تهران- ایرنا- معاون رییس جمهوری و رییس سازمان امور اداری و استخدامی كشور اعلام كرد سیاست های كلی نظام اداری در دستور كار و برنامه جامع دولت محور اصلی فعالیت های این سازمان در دوره جدید است.

«جمشید انصاری» عصر چهارشنبه در آیین معارفه رییسان سازمان برنامه و بودجه كشور و سازمان امور اداری و استخدامی كشور تاكید كرد، برنامه های سازمان امور اداری و استخدامی كشور در دو دوره كوتاه مدت و بلندمدت پیگیری می شود.
انصاری افزود: تلاش می كنیم سازمان دو تا سه ماه آینده تشكیل شود و برنامه های كوتاه مدتی را تعریف كنیم تا بتوان تعییر معناداری در نظام اداری استخدامی ایجاد كرد.
وی افزود: باید با توجه به چشم انداز ابلاغی نظام اداری به سویی حركت كنیم كه نظام اداری ما در ماهیت، اسلامی و عدالت محور باشد و ویژگی هایی چون مردمی، چابك، پاسخگو و خدمات رسان را داشته باشد.
وی بر اجرای برنامه های نظام جامع اداری تاكید كرد و افزود: امیدواریم با اجرای آن بتوانیم به برنامه ششم توسعه و اهداف آن كمك كنیم.
وی تدوین قانون مدیریت خدمات كشوری را از دیگر اولویت های این سازمان برشمرد و افزود: باید قانون به گونه ای باشد كه نظام اداری برای پیشبرد اهداف نظام اصلاح شود.

** ابراز امیدواری برای ارایه لایحه بودجه 96 تا پانزدهم آذرماه
رییس سازمان برنامه و بودجه كشور نیز در این مراسم گفت: با تفكیك امور استخدامی از برنامه و بودجه، انتظار می رود مقوله امور اداری بهتر سامان یابد و بهره وری كشور بهتر شود.
«محمدباقر نوبخت» افزود: سازمان برنامه و بودجه در گام نخست همه تلاش خود را به كار خواهد بست تا برنامه ششم به طور شایسته در مجلس شورای اسلامی تصویب شود.
وی ابراز امیدواری كرد كه لایحه بودجه سال آینده در موعد قانونی (تا پانزدهم آذرماه) در دولت نهایی و تقدیم مجلس شود.
به گزارش ایرنا، بر پایه مصوبه شورای عالی اداری با تفكیك سازمان مدیریت و برنامه ریزی، سازمان برنامه و بودجه و همچنین سازمان امور اداری و استخدامی تشكیل شد.
دوازدهم مردادماه با حكم رییس جمهوری، «محمدباقر نوبخت» ریاست سازمان برنامه و بودجه و انصاری ریاست سازمان ادارای و استخدامی را بر عهده گرفتند.
اقتصام **2025**1561**1961