نخستین خانه فرش دستباف در خراسان شمالی راه اندازی می شود

بجنورد-ایرنا - مدیرعامل شهركهای صنعتی خراسان شمالی گفت: نخستین خانه فرش دستباف استان در شهریور ماه امسال افتتاح می شود.

محمدعلی یوسفی روز چهارشنبه در نشست خبری با اشاره به تسهیل كنسرسوم خانه صادرات فرش و آبنبات استان در سال جاری اظهار كرد: با افتتاح خانه فرش استان هویت سازی این صنعت اثبات و همچنین زمینه اشتغال هم برای بسیاری از جوانان فراهم می شود.
وی افزود: در خانه فرش دستباف اقداماتی از جمله طراحی، آموزش به ذینفعان زیر مجموعه فرش ارائه و فرصت مغتنمی در راستای توسعه صنعت فرش در استان فراهم می شود.
وی تصریح كرد: برای تجهیز خانه فرش دستباف استان در حدود 300 میلیون ریال اعتبار هزینه می شود.
یوسفی همچنین از بخشودگی 90 درصد از تعدیل اقساط وام بانكی سرمایه گذاران شهرك های صنعتی در سال جاری خبر داد و افزود: تا پایان شهریور ماه 10 درصد از واحدهای فعال این شهرك ها در استان از این مزیت استفاده می كنند.
وی یكی از مباحث مورد تاكید در شركت شهركهای صنعتی را برگزاری دوره های آموزشی عنوان كرد و گفت: در این زمینه امسال هزارو 26 نفر تولید كننده از دوره های آموزشی و مدیریتی و مشاوره ای استفاده كرده اند.
وی افزود: هم اكنون70 درصد از واحدهای شهركهای صنعتی از مزایای آب بهره مند هستند و 85 درصد هم از این واحدها تامین برق شده اند.
مدیرعامل شهركهای صنعتی خراسان شمالی گفت: همچنین شهركهای صنعتی بجنورد ،اسفراین و شیروان از ایستگاه آتش نشانی برخوردار هستند.
وی افزود: در بازدیدی كه بنیاد بركت از 15 واحد تولیدی استان انجام دادند این نهاد برای كمك به یك واحد تولیدی اعلام آمادگی كرده است.
وی خاطرنشان كرد: از 129 واحد تولیدی دارای پروانه در شهركهای صنعتی استان 24 درصد غیرفعال ،14 درصد مشغول فعالیت مستمر و 69 درصد هم با ظرفیت كم در حال تولید هستند.
6003/ 6042