فرمانده كل سپاه: امنیت امروز مناطق مرزی مرهون راهبرد سپاه در مردمی كردن امنیت است

تهران - ایرنا - فرمانده كل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، امنیت امروز مناطق مرزی شمال غرب و جنوب شرق كشور را مرهون راهبرد سپاه در مردمی كردن امنیت دانست.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از روابط عمومی كل سپاه، این مطلب را سردار سرلشكر پاسدار محمدعلی جعفری طی بازدید از یگان مأموریتی مستقر نیروی زمینی سپاه در استان های كردستان و آذربایجان غربی عنوان كرد.
وی با مطلوب دانستن وضعیت امنیتی مرزها از رزمندگان غیور و امنیت آفرین در مناطق مرزی قدردانی كرد و گفت: بی تردید امنیت پایدار امروز ایران اسلامی به ویژه در مناطق مرزی شمال غرب و جنوب شرق كشور مرهون مجاهدت های فداكارانه و آمادگی های كم نظیر شما عزیزان است.
سرلشكر جعفری، ایمان، معنویت و عمل انقلابی را رمز موفقیت سپاه در مقابله موفق با تهدیدات فراروی كشور و انقلاب دانست و تصریح كرد: راهبرد سپاه در مردمی كردن امنیت و محرومیت زدایی از مناطق مرزی كشور نتایج و پیامدهای خود را به خوبی نشان داده است و امروز مردم مؤمن و غیرتمند كردستان و آذربایجان غربی برغم تلاش جبهه دشمن و گروهك های پلید تروریستی ضد انقلاب امنیت قابل قبولی پیرامون سرزمین و محل زندگی خود احساس می كنند.
فرمانده كل سپاه مشاركت و همراهی مردم در پی گیری راهبردهای امنیتی در مناطق مرزی را سرنوشت ساز توصیف كرد و با اشاره به چند وجهی بودن اقدامات سپاه در این زمینه تصریح كرد: توجه همزمان به مردمی كردن امنیت و محرومیت زدایی ، سازندگی و كمك به فراهم ساختن زمینه های اشتغال مناطق مرزی به ویژه در استانهای كردستان و آذربایجان غربی از اولویت های سپاه بوده و از همت و تلاش های مردم در كمك به فرزندان خود در نهاد مردمی و انقلابی سپاه تشكر می كنیم.
وی خاطرنشان كرد: بحمد الله وحدت ، یكپارچگی و اقدامات نیروهای مسلح و نهادهای امنیتی و اطلاعاتی كشور به ویژه هوشمندی و آمادگی های همه جانبه رزمندگان نیروی زمینی سپاه و قرارگاه حمزه سیدالشهداء (ع) و مردم منطقه امكان عرض اندام مزدوران وابسته به نظام سلطه و صهیونیسم و گروهك های تروریستی ضد انقلاب را سلب و هرگونه حركت آنان را قاطعانه با شكست مواجه ساخته است كه نمونه آن ناكام گذاردن اقدامات اخیر اشرار مسلح وابسته به بیگانگان در ماههای گذشته بوده است.
فرمانده كل سپاه همچنین در جریان بازدید از یگان های مرزی قرارگاه حمزه سیدالشهدا (ع) و قرارگاه نجف از پروژه ها و اقدامات قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) از جمله سد سردشت و سد آزاد مریوان بازدید و با اعلام رضایت از روند پیشرفت پروژه ها تاكید كرد: سپاه ظرفیت ها و توانمندی های قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) را برای كمك به دولت در ایجاد زیرساخت های اقتصاد مقاومتی و محرومیت زدایی در استان های كردستان و آذربایجان غربی بكار گرفته است.
در این سفر و بازدیدها، سردار محمد پاكپور فرمانده نیروی زمینی سپاه ، سردار عبادالله عبداللهی فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) و سردار اصانلو فرمانده قرارگاه حمزه سیدالشهدا، فرمانده كل سپاه را همراهی كردند.
اجتمام(1)**7029 ** 1569