همراهي نمايندگان مجلس براي رفع مشكلات  ايثارگران/13هزار گلزار شهدا ساماندهي شد

تهران - ايرنا - رئيس بنياد شهيد و امور ايثارگران با تاكيد بر ضرورت همراهي نمايندگان مجلس شوراي اسلامي براي رفع مشكلات ايثارگران، از ساماندهي 13 هزار گلزار شهداي كشور خبرداد.

به گزارش روز چهارشنبه ايرنا از بنياد شهيد،‌حجت الاسلام والمسلمين سيد محمدعلي شهيدي در نخستين نشست هم‌انديشي فراكسيون ايثارگران مجلس شوراي اسلامي و مسئولان بنياد شهيد و امور ايثارگران در خصوص قانون جامع خدمات رساني به ايثارگران، ضمن تبريك دهه كرامت گفت: همه ما بايد بكوشيم دين خود را نسبت به خانواده شهدا و ايثارگران ادا كنيم و در اين مسير فعاليت كنيم.
وي با بيان اينكه اميدواريم با همراهي و همفكري مشكلات جامعه ايثارگري برطرف شود، افزود: ما در مجموعه بنياد شهيد و امور ايثارگران تمام تلاش خود را براي اداي دين به ايثارگران انجام مي‌دهيم، با اين حال معتقديم هر قدر بكوشيم نمي‌توانيم عظمت فداكاري اين عزيزان را جبران كرد، فداكاري خانواده‌اي كه پنج فرزند خود را در راه اسلام و انقلاب فدا كرده است يا صبر و تحمل جانبازي كه بيش از 30 سال بر روي تخت بيماري دراز كشيده را نمي‌توان با هيچ كاري جبران كرد.
نماينده ولي فقيه در بنياد شهيد تاكيد كرد: بنياد شهيد و امور ايثارگران با جامعه هدفي 3 ميليون و 200 هزار نفري روبروست و با در نظر گرفتن كاستي‌هاي موجود خدمات رساني به اين افراد با مشكلاتي مواجه مي‌شود، از سوي ديگر وجود نقص در برخي قوانين نيز مشكلاتي را در اين زمينه ايجاد كرده است كه اميدواريم با همراهي و همفكري نمايندگان مجلس شوراي اسلامي اين مشكلات برطرف شوند.
معاون رييس جمهوري با اشاره به ابلاغ قانون جامع خدمات رساني به ايثارگران از سوي دولت يازدهم گفت: از تصويب اين قانون چندين سال مي‌گذشت و سرانجام دولت يازدهم اين قانون را با وجود بار مالي زيادي كه در پي داشت جهت اجرا به دستگاه‌ها ابلاغ كرد و امروز با وجود تمام مشكلات و تنگناهاي اقتصادي، بخش‌هاي زيادي از آن اجرايي شده است.
وي با اشاره به ساماندهي گلزارهاي مطهر شهدا گفت: از حدود 19 هزار گلزار مطهر شهدا در سراسر كشور تاكنون بيش از 13 هزار گلزار به صورت كامل ساماندهي شده‌اند و كار ساماندهي بقيه گلزارها نيز در حال انجام است.
شهيدي در خصوص پرداخت معوقات ايثارگران نيز گفت: معوقات ايثارگران از سال 1376 تا پايان سال 90 به صورت كامل پرداخت شده است و معوقات سال 91 نيز با اولويت استان‌هاي محروم تاكنون براي 9 استان پرداخت شده است و اميدواريم تا پايان سال جاري معوقات اين سال به صورت كامل پرداخت شود. پرداخت معوقات سال‌هاي 92 و 93 نيز در دستور كار سال آينده قرار دارد.
وي حضور ايثارگران را در بين نمايندگان مجلس شوراي اسلامي افتخار بزرگي دانست و گفت: اميدواريم تعامل و هماهنگي خوبي بين بنياد شهيد و امور ايثارگران و نمايندگان مجلس شوراي اسلامي وجود داشته باشد تا شرايط ايثارگران بيش از پيش بهبود بخشيده شود.
اجتمام** 7268 ** 1569

سرخط اخبار جامعه