خبرنگاران شهید با خون خود پیام عاطفه، ایثار و شهادت را مخابره كردند

شهرری ـ ایرنا ـ مدیر كل بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان های استان تهران گفت: شهیدان خبرنگار با خون خود پیام ایثار، شهادت و جوانمردی را مخابره كردند و به همه آزادگان و دلسوختگان عالم آموختند كه باید تحقق عدالت و انسانیت در جامعه از عزیزترین دارایی یعنی جان گذشت.

به گزارش ایرنا از اداره كل بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان های استان تهران نادر نصیری در پیامی به مناسبت روز خبرنگار گفت: روز 17 مرداد كه با شهادت محمود صارمی خبرنگار ایرنا مصادف شده است یادآور رشادت، مقاومت و حماسه آفرینی كسانی است كه رفتند تا حقیقت و حق بماند.
وی افزوده است: شهیدان خبرنگار با خون خود پیام ایثار، شهادت و جوانمردی را مخابره كردند و به همه آزادگان و دلسوختگان عالم آموختند كه باید تحقق عدالت و انسانیت در جامعه از عزیزترین دارایی یعنی جان گذشت.
نصیری ادامه داده است: خبرنگاران امروز باید حرمت قلم را حفظ كرده و علاوه بر امانت داری، صداقت، احساس مسئولیت در مقابل جامعه و داشتن وجدانی بیدار و روحی حساس در راه ترویج معارف اسلامی كوشا باشند.
وی همچنین ترویج فرهنگ ایثار، جهاد و شهادت را رسالت مهم خبرنگاران متعهد ذكر كرده و با گرامی داشتن یاد خبرنگاران شهید در عرصه های مختلف مخصوصا خبرنگاران شهید مدافع حرم این روز را به همه اصحاب رسانه و خبرنگاران تلاشگر تبریك و تهنیت گفت.
در هفدهم مرداد ماه سال 1377، محمود صارمی خبرنگار خبرگزاریِ جمهوری اسلامی، به همراه هشت نفر از اعضای كنسولگری ایران در مزار شریف افغانستان به دست گروهك تروریستی طالبان به شهادت رسید.
به همین مناسبت، شورای فرهنگ عمومی، هفدهم مرداد ماه هر سال را به عنوان «روز خبرنگار» نامگذاری كرد.
6139

سرخط اخبار فرهنگ