۱۸ مرداد ۱۳۹۵،‏ ۱۲:۰۶
کد خبر: 82179893
۰ نفر
هند 150 هزار تن ریل به ایران صادر می كند

دهلی نو-ایرنا- شركت فولاد و برق جیندال هند روز دوشنبه اعلام كرد این شركت 150 هزار تن ریل مخصوص برای خطوط مترو و قطارهای سریع السیر را در یك سال و نیم آینده به ایران صادر می كند.

به گزارش ایرنا، یك مقام شركت فولاد و برق جیندال با بیان اینكه نخستین محموله ازاین ریل ها بزودی به ایران ارسال می شود اظهار كرد این ریل ها در شركت فولاد 'رایگر' این كشور تولید می شود.
وی كه خواست نامش محفوظ بماند اظهار كرد این شركت قرار داد ارسال 150 هزار تن از این ریل ها را با ایران منعقد كرده است .
به گفته مقامات شركت فولاد و برق جیندال ،ریل های ارسالی به ایران 18 متر طول دارد و از طریق بندر 'گانگاوارام ' در ایالت 'آندراپرادش ' در جنوب هند به ایران ارسال می شود.
روزنامه انگلیسی زبان بیزینس استاندارد نیز درگزارشی نوشت شركت راه آهن دولتی هند' ایركان' قرار است خط آهن چابهار تا افغانستان را برای انتقال كالا به این كشور احداث كند.
براساس این گزارش، شركت فولاد و برق جیندال پیش از این 35 هزار تن ریل را برای احداث خط آهن تامین كه 10 هزار تن آن درسالجاری به ایران ارسال شده است .
پیش از این اعلام شد 'اكسیم بانك' هند برای صادرات ریل راه آهن به ایران و توسعه بندر چابهار
قرار است 30 میلیارد روپیه (444 میلیون دلار) از بازار داخلی هند سرمایه جذب و در قالب خطوط اعتباری در اختیار بانك های ایرانی قرار می دهد.
این بانك در قالب صندوق توسعه صادرات خطوط اعتباری به ارزش 444 میلیون دلار به هشت بانك ایرانی برای استفاده از ریل های تولیدی هند و توسعه بندر چابهار اختصاص داده است .
*آساق*264*1600