۱۷ مرداد ۱۳۹۵،‏ ۱۳:۳۰
کد خبر: 82178655
۰ نفر
باشگاه مغز راه اندازی می‌شود

تهران- ایرنا- دبیر كمیته دانش‌آموزی ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی معاونت علمی ریاست جمهوری از راه اندازی باشگاه مغز با حمایت این ستاد و به منظور آشنایی دانش آموزان با علوم مرتبط با مغز خبر داد.

به گزارش روز یكشنبه گروه علمی ایرنا از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، سینا توكلی گفت: باشگاه مغز به زودی راه‌اندازی می‌شود تا دانش آموزان در فضای مجازی با علوم مرتبط با مغز، شناخت، فناوری‌های شناختی و فعالیت‌های دانش آموزی حوزه شناختی در دنیا آشنا شوند.
وی با بیان اینكه علوم شناختی، دانشی بین رشته‌ای و جدید است كه به مطالعه مغز و كاركردهای آن می پردازد، افزود: كمیته دانش آموزی این ستاد برای ترویج این علم و آشنایی دانش‌آموزان با آن، در سطح مدارس فعالیت‌هایی را انجام می‌دهد.
توكلی افزود: مدرسه تابستانی علوم شناختی یكی از برنامه‌هایی است كه شهریور ماه با حمایت این كمیته در دانشگاه شهید بهشتی برپا می‌شود و در آن بیش از 50 دانش آموز به مدت یك هفته در كلاس‌هایی كه در حوزه‌های مختلف علوم شناختی است، آموزش می‌بینند.
وی همچنین در مورد طرح 'سفیران مغز و شناخت' خاطرنشان كرد: سفیران مغز و شناخت برنامه دیگری است كه با كمیته دانشجویی ستاد به صورت مشترك اجرا می‌شود. وی توضیح داد: در این طرح دانش آموزان 70 مدرسه با حضور دانشجویان نخبه با علوم شناختی آشنا می‌شوند، روزنامه دیواری‌هایی در سطح مدارس نصب و بروشورهایی توزیع و نمایشگاه عكس و اینفوگرافی نیز برگزار می شود.
به گفته توكلی، در همین راستا مسابقاتی با موضوع علوم و فناوری‌های شناختی در مدارس برگزار می‌شود و دانش آموزان با فناوری های شناختی خاص آشنا می‎شوند. طرح سفیران مغز در هفته سوم مهرماه همزمان با هفته سلامت روان و هفته نخست اسفند ماه سال جاری همزمان با هفته آگاهی از مغز برگزار می‌شود.
دبیر كمیته دانش‌آموزی ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی معاونت علمی ادامه داد: با همكاری انجمن علوم اعصاب مسابقه مقاله خوانی و پوستر دانش آموزی در كنگره علوم اعصاب در آذرماه برگزار می‌ شود. در این كنگره پنل مقاله خوانی و نمایشگاه دستاوردها و فناوری‌های شناختی دانش آموزان نیز برپا می‌شود.
علمی**1023**1834