كشته شدن دستكم شش نفر در حمله شورشيان اوگاندا به غير نظاميان در كنگو

تهران- ايرنا- در حمله شورشيان اوگاندا به مناطق غير نظامي جمهوري دمكراتيك كنگو، دستكم شش نفر كشته و دهها تن ديگر زخمي شدند.

به گزارش خبرگزاري فرانسه از كيشازا، در حمله شورشيان اوگاندايي موسوم به نيروهاي دمكراتيك متحد به استان 'ايتوري' در شمالي شرقي جمهوري دمكراتيك كنگو، دستكم شش غير نظامي جان خود را از دست دادند.
بر اساس اين گزارش، همزمان با تشديد حملات شورشيان اوگاندا به مناطقي از جمهوري دمكراتيك كنگو ، تدابير امنيتي در اين مناطق به شدت افزايش يافته است. گفته مي شود مقامات امنيتي جمهوري دمكراتيك كنگو بيم آن دارند كه حادثه سال گذشته كشتار دسته جمعي غير نظاميان به دست شورشيان بار ديگر تكرار شود.
به گزارش ايرنا، چندي پيش نيز در حمله نيروهاي دمكراتيك متحد به مناطق روستايي شمال كنگو، دستكم هفده كشاورز جان خود را از دست دادند و دهها تن ديگر نيز زخمي شدند.
براساس اعلام سازمان ملل، نيروهاي دمكراتيك متحد از اكتبر 2014 به اين سو صدها نفر را در جريان حملات خود در منطقه شرقي كنگو جان خود را از دست داده اند.
شورشيان اوگاندايي در حملاتي به دهكده هاي شرق كنگو، كودكان را مي ربايند و آنان را در كشتار غيرنظاميان و درگيري ها با ارتش به كار مي گيرند.
شورشيان همچنين به تازگي به اردوگاه نيروهاي نظامي كنگو، بيمارستان و مركز شهر ارينتي واقع در 60كيلومتري شهر بني يورش بردند.
ادامه حملات خونين شورشيان اوگاندا در شرايطي است كه عمليات مشترك نظامي صلحبانان بين المللي و سربازان ارتش كنگو ضد مواضع شورشيان، گسترش يافته است.
هدف از اين عمليات مشترك، نابودي كامل گروه شورشي نيروهاي متحد دمكراتيك در شرق كنگو است كه حملات آنان عليه ساكنان مناطق شرق كنگو نيز پايان يابد.
با اين همه، هنوز حملات شورشيان اوگاندايي به مناطق شرق كنگو ادامه دارد. هيات سازمان ملل مستقر در شرق كنگو تلاش دارد با همكاري ارتش اين كشور ، گروه هاي شورشي فعال در شرق اين كشور را نابود و متلاشي كند.
خاورم**9041**1144

سرخط اخبار جهان