مهمترين وظيفه رسانه هاي ايران، ترويج اسلام و اهداف انقلاب است

بروجرد - ايرنا - امام جمعه بروجرد گفت: مهمترين وظيفه رسانه ها در نظام جمهوري اسلامي، ترويج اسلام و اهداف انقلاب است.

به گزارش ايرنا حجت الاسلام و المسلمين حسن ترابي روز شنبه در آيين بزرگداشت سالروز شهادت محمود صارمي و روز خبرنگار در تالار اجتماعات فرمانداري ويژه بروجرد افزود: قلم و اهالي قلم نقشي مهم در سعادت، شقاوت و پيشرفت ملت ها دارند.
وي اظهار كرد: خبرنگاران رسانه هاي مختلف ديداري، شنيداري و نوشتاري اگر در مسير آگاهي بخشي به مردم و ارتقاي سطح دانش، بينش و تفكر جامعه گام بردارند، مورد حمايت و تاييد نظام اسلامي قرار مي گيرند.
امام جمعه بروجرد تلاش براي تقويت پايه هاي وحدت مردم و جامعه اسلامي را از وظايف رسانه ها و خبرنگاران دانست و افزود: دشمن در تلاش است تا از طريق برانگيختن حساسيت هاي قومي و به راه انداختن جنگ مذهبي به اختلافات دامن بزند لذا رسالت خبرنگاران در اين زمينه بسيار حساس است.
وي ايجاد و تقويت روحيه اميد به آينده و جلوگيري از ياس و نااميدي را از ديگر وظايف خبرنگاران عنوان كرد و گفت: انتقاد منصفانه، دلسوزانه و سازنده بايد در برنامه كاري خبرنگاران باشد و مديران نيز بايد انتقاد پذير باشند و از نقدهايي كه از سر خيرخواهي و سازندگي صورت گيرد، استقبال كنند.
وي تاكيد كرد: عملكرد رسانه ها و خبرنگاران به گونه اي نباشد كه افق آينده را تيره و تاريك كند بلكه بايد افكار عمومي را به سمت و سوي درست هدايت كرد.
حجت الاسلام و المسلمين ترابي افزود: امروز كه دشمن تمام امكانات خود را بسيج كرده تا با تشديد فشارها، تحريم ها و تنگناهاي مختلف اراده ملت ايران را در هم بشكند، رسانه ها و خبرنگاران مي توانند نقش مهمي در ايستادگي ملت داشته باشند.
وي گفت: در سال اقتصاد مقاومتي، اقدام و عمل نقش رسانه ها و اصحاب خبر در مساله مهم اقتصاد مقاومتي براي رهايي از مشكلات موجود برجسته است.
حجت الاسلام و المسلمين ترابي با اشاره به 17 مرداد سالروز شهادت مظلومانه شهيد صارمي در مزار شريف افغانستان افزود: 17 مرداد روز پاسداشت تلاش بي وقفه انسان هاي آگاهي است كه با سلاح قلم و بيان در سرزمين آگاهي گام بر مي دارند.
به گفته وي خبرنگاران طلايه داران جبهه آگاهي و عامل حضور گسترده و اثربخش مردم در عرصه هاي سرنوشت ساز هستند.
وي 17 مرداد را يادآور اراده عمل مجاهدانه زنان و مرداني دانست كه براي بازگويي حقيقت و بازتاباندن واقعيت تلاش دارند و از همه چيز خود براي بيان حقيقت مي گذرند.
وي افزود: در شرايطي كه استكبار و صهيونيزم جهاني تلاش دارد با ابزارهاي به روز اطلاعاتي واقعيت هاي انقلاب اسلامي را تحريف و امت اسلامي را در دنيا بدنام كند، شهيد صارمي با گلوله طالبان در خون خود غلطيد تا گواه صادقي بر مظلوميت خبرنگاران باشد.
17 مردادماه سالروز شهادت محمود صارمي خبرنگار خبرگزاري جمهوري اسلامي در مزار شريف افغاانستان به دست گروه تروريستي طالبان به نام روز خبرنگار در تقويم جمهوري اسلامي به ثبت رسيده است.
7190/3022