خدابخشی: برای موفقیت در المپیك سه سال سختی كشیدم

تهران - ایرنا - تكواندوكار وزن منهای 80 كیلوگرم ایران با اشاره به اینكه برای حضور در المپیك 2016 ریودوژانیرو سه سال سختی كشیده ام، گفت: در این مدت با تمام توان در میادین مختلف حاضر شده تا به هدفم نزدیك شوم.

تیم ملی تكواندوی ایران روز 21 مردادماه به منظور حضور در سی و یكمین دوره بازی های المپیك راهی ریودوژانیرو می شود. مسابقات تكواندوی المپیك طی روزهای 27 تا 30 مردادماه برگزار خواهد شد كه تیم ایران با چهار نماینده (فرزان عاشورازده، سجاد مردانی، مهدی خدابخشی و كیمیا علیزاده) به مصاف حریفان می رود.
«مهدی خدابخشی» تكواندوكار وزن منهای 80 كیلوگرم ایران كه با ارائه تكنیك های مختلف توانست در هر سه رویداد مهم قهرمانی جهان، بازی های آسیایی اینچئون و قهرمانی آسیا به مدال طلا دست یافته و به عنوان نفر اول رنكنیگ المپیكی مسافر المپیك شود در گفت و گو با ایرنا، تصریح كرد: به همراه كادر فنی و دیگر بازیكنان برای رسیدن به المپیك زحمات زیادی را متحمل شده و باید مزد سختی ها و تلاش هایمان را در برزیل بگیریم.
وی افزود: یقین دارم كه در صورت رخ ندادن ناداوری و عادی بودن شرایط، توانایی رسیدن به افتخار در المپیك 2016 را دارا هستیم.
خدابخشی با اشاره به اینكه فدراسیون تكواندو سرمایه گذاری خوبی روی جوانان داشته است، عنوان كرد: این جوانان در مسابقات گوناگون باعث اهتزاز پرچم ایران شده اند و اكنون آوردگاه المپیك باید در انتظار درخشش هوگوپوشان ایران باشید.
وی با تاكید بر اینكه برای رسیدن به اهداف و آرزوها باید سختی و مرارت را تحمل كرد، بیان داشت: با وجود آسیب دیدگی های مختلف و تمرینات سخت، فقط به ریو فكر می كرده ام و اكنون نمی خواهم این فرصت طلایی را از دست بدهم.
تكواندوكار خوش تكنیك تیم ملی ایران، گفت: شاید دیگر فرصت حضور در المپیك را پیدا نكرده و به همین دلیل می خواهم با تمام وجود روی شیاپ چانگ حاضر شوم. ضمن اینكه به بعد از المپیك نیز فكر نكرده و تمركزم فقط به این مسابقات معطوف شده است.
وی با اشاره به اینكه بازی های المپیك بالاترین سطح مسابقات رشته های ورزشی است، افزود: از 15 تكواندوكار دیگری كه در وزن منهای 80 در المپیك هستند، شناخت كافی دارم.
خدابخشی در خصوص اینكه او را یك ورزشكار خونسرد در میادین مهم می دانند، عنوان كرد: این مساله سبب می شود تابه حریفان، فشار روانی وارد كرده و راحت تر از تكنیك های مختلف استفاده كنم و امیدوارم در المپیك نیز این خونسردی را داشته باشم.
وی در مورد لقب ترمیناتور كه از سوی فدراسیون جهانی تكواندو به او داده شده است، گفت: چندان این لقب را دوست ندارم، چراكه ترمیناتور لوازم جنگی دارد و من تنها با پاهای خود حریفان را از پیش رو برمی دارم.
سی و یكمین دوره بازی های المپیك به صورت رسمی از امروز در ریودوژانیرو برزیل آغاز می شود و تا پایان مردادماه ادامه خواهد داشت.
ورزشی**3783**1379