۱۴ مرداد ۱۳۹۵،‏ ۱۲:۳۹
کد خبر: 82175316
۰ نفر
فرمانده ارشد كنيا: الشباب رو به زوال است

تهران – ايرنا – ارتشبد « سامسون موآتته» فرمانده نيروهاي دفاعي كنيا تاكيد كرد: الشباب رو به زوال و نابودي است.

به گزارش روزنامه ' استاندارد مديا' چاپ نايروبي، ارتشبد « سامسون موآتته» فرمانده نيروهاي دفاعي كنيا در سخناني تاكيد كرد: با هوشياري مردم و مقاومت نيروهاي امنيتي و گروه تروريستي الشباب رو به زوال و نابودي است.
ارتشبد «موآتته» افزود: الشباب ديگر جايگاه خود را در نزد جوانان از دست داده است.
فرمانده نيروهاي دفاعي كنيا يادآور شد: در حال حاضر الشباب به دنبال اجبار جوانان و كشاندن آنها در حلقه تنگ شده نيروهاي خود است تا بتواند اهداف شوم خود را در كشور به پيش برد.
در همين خصوص و به گزارش خبرگزاري فرانسه، پيشتر جوزف بوينت رئيس پليس محلي كنيا ضمن اعلام خبر حمله به مركز پليس ديف در منطقه وجير در نزديكي مرز سومالي، شمار مهاجمان الشباب را يكصد نفر ذكر كرد.
در اين حمله يك افسر پليس زخمي شد.
پليس منطقه ديف در ماه آوريل (فروردين-ارديبهشت) سال جاري نيز هدف حمله اي مشابه قرار گرفت كه طي آن سه افسر زخمي شدند. يك دستگاه خودرو نيز در اين حمله ربوده شد. مقام هاي كنيايي شمار مهاجمان الشباب را در اين حمله نيز بيش از يكصد نفر ذكر كردند.
گروه تروريستي الشباب وابسته به القاعده كه با دولت سومالي در جنگ است، به صورت مكرر حملاتي را در كنيا نيز به اجرا گذاشته است.
اين گروه اعلام كرده كه حملات مذكور تلافي جويانه هستند و تا زماني كه نظاميان كنيايي به عنوان جزئي از نيروهاي صلحبان اتحاديه آفريقا در سومالي حضور دارند، اين حملات نيز ادامه خواهد داشت.
از جمله حملات الشباب به كنيا مي توان به گروگانگيري در مركز خريد وست گيت در سال 2013 و حمله به دانشگاه گاريسا در سال جاري ميلادي اشاره كرد. صدها نفر در حملات الشباب طي دو سال گذشته كشته شده اند.
خاورم**9377**1566