۱۴ مرداد ۱۳۹۵،‏ ۹:۳۱
کد خبر: 82175060
۰ نفر
نتایج مسابقات شنا المپیاد دانشجویان كشور در مشهد

مشهد- ایرنا- برگزیدگان مسابقات شنا سیزدهمین المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان پسر دانشگاهها و موسسات آموزش عالی سراسر كشور روز پنجشنبه در مشهد معرفی شدند.

به گزارش ایرنا، در این چارچوب دانشگاه شهید بهشتی، دانشگاه تهران و دانشگاه فردوسی مشهد به ترتیب به عنوان تیمهای برتر رتبه های نخست تا سوم را كسب كردند.
23 تیم از دانشگاههای سراسر كشور در رشته مسابقات مختلط شنا شركت كرده اند.
ماده مختلط شنا مسابقه ای است كه در آن شناگران در چهار ماده قورباغه، پروانه، كرال پشت و كرال سینه با یكدیگر رقابت می كنند.
سیزدهمین المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان پسر دانشگاهها و مراكز آموزش عالی كشور با حضور سه هزار و 500 نفر در رشته های والیبال، بسكتبال، فوتسال، تنیس روی میز، بدمینتون، تكواندو، شنا، دو و میدانی، كشتی فرنگی و آزاد برپا شده است.
دانشجویان شركت كننده در این المپیاد در كنار این مسابقات ورزشی در دهها رویداد فرهنگی و هنری نیز شركت می كنند.
سیردهمین المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان دانشگاهها و مراكز آموزش عالی كشور در بخش دختران نیز 28 تیر تا چهار مرداد ماه با حضور دو هزار و 500 دانشجو در هشت رشته والیبال، بسكتبال، فوتسال، تنیس روی میز، بدمینتون، تكواندو، شنا و دو و میدانی در مشهد برگزار شد.
در پایان هشت روز رقابت دانشجویان دختر در هشت رشته ورزشی در مجموع دانشگاه تهران با 199 امتیاز مقام نخست، دانشگاه فردوسی مشهد با 169 امتیاز مقام دوم و دانشگاه الزهرا (س) با كسب 85 امتیاز رتبه سوم را به دست آوردند.
7498/1858