۱۱ مرداد ۱۳۹۵،‏ ۹:۵۱
کد خبر: 82170791
۰ نفر
تركمن صحرا استاندار گلستان را باور دارد

پايگاه خبري آواي تركمن در گزارشي به انتصاب مديران تركمن در دولت تدبير و اميد پرداخت و از تلاش استاندار گلستان و نگاه ويژه وي به قوم تركمن تقدير كرد.

در اين گزارش به قلم عبدالستار سقر آمده است : متاسفانه اين روزها شاهد تخريب استاندار محبوب استان گلستان توسط عده اي كه خود براي اين كرسي دندان تيز كرده اند؛ هستيم.
قصه عجيبي است دنياي سياست ، انگار همين ديروز بود كه عده اي حسن صادقلو را با ناز و كرشمه در حوزه امام خميني (ره) گرگان استقبال كردند و امروز همانها عليه وي بيانيه تخريبي مي دهند.
همه ما تركمن ها نيك مي دانيم كه در دولتهاي گذشته سهم اقوام چندان به چشم ديده نمي شد و مخصوصا در هشت سال گذشته به مطالبات اقوام پاسخ شايسته اي داده نشد اما دولت روحاني و استاندار صادقلو به تركمن ها نگاه ويژه اي داشتند .
سفر چندباره يونسي دستيار اقوام رئيس جمهور به استان گلستان و انتخاب چهار فرماندار تركمن بنام هاي تاجي در مراوه تپه، هيوه چي در آق قلا، نازقلچي در بندر تركمن و در ادامه عبدالحكيم فيروزي ، امانگلدي ضمير در گميشان را مي توان نقطه عطفي در بين تركمن ها بر شمرد.
در اين ميان ضمير و تاجي به همراه نازقلچي جزو فرمانداران موفق استاني به شمار مي روند و حال آنكه در مناصب ديگر استاني نيز حضور تركمن ها مشاهده مي شود البته اين مقدار مي توانست بيشتر هم شود اما همين ها در دولتهاي قبلي ديده نشد و از اين روست كه بايد قدر حسن صادقلو را دانست.
تركمن صحرا اصلاح طلباني چون صادقلو را باور دارد و به انديشه هايش احترام مي گذارد و اينگونه تهمتها و تخريبهايي كه عليه وي شكل گرفته را ناپسند مي داند كه ممكن است اردوگاه رقيب را خوشحال و سرمست كند.
بايد جريان دولت تدبير و اميد تا انتخابات 96 تقويت شود نه اينكه نيروهاي اعتدالگرا و اصلاحات درون يك جبهه با هم درگير شوند و با اين كارها پالس منفي به جامعه وارد كرده و مردم را از راي دادن به دولت تدبير و اميد نااميد و مايوس كنند.
به هر حال اصلاح طلبي در اجاره شخص ، خانواده و يا گروه خاصي نيست و تركمن ها نيز دل در اين جريان دارند و خوبست اگر بيانيه اي داده مي شود از طرف همه افرادي باشند كه دلشان براي آن مي تپد و شايسته بود نظر قوم تركمن را نيز هنگام صدور اين بيانيه ها مي گرفتند .
امروز بايد همه ما تا فرصت هست دست به دست هم دهيم و با همراهي استاندار صادقلو به فكر ايجاد منطقه آزاد تجاري اينچه برون باشيم كه با تصويب اين طرح اقوام جان تازه اي مي گيرند و در ادامه توسعه آشوراده مي تواند غرب استان را متحول كند.
اين گونه منازعات سياسي تنها به عنوان دست انداز و مانع در كار پيشرفت استان مي باشد و هرگونه تغيير در وضعيت مديريت استان جز توقف طرح ها و روال منظم پيشرفت استان هيچ سود ديگري ندارد.
به دوستان اصلاح طلبمان در مركز استان گلستان نيز توصيه مي كنيم اسب تندروي و تخريب استاندار معتدل و شايسته كه اين روزها شتاب بيشتري گرفته را لگام بزنند و منافع مردم و آحاد جامعه را در نظر داشته باشند.
6203