سرقت از ورزشكاران استراليايي در دهكده المپيك ريو

تهران- ايرنا- دستكم سه لپ تاپ و اموال شخصي ديگر از ورزشكاران استراليايي در جريان تخليه محل اقامت اين تيم در دهكده المپيك به سرقت رفت.

به گزارش ايرنا از تارنماي خبري ناين نيوز، سرقت لپ تاپ و لباسهاي ورزشكاران در جريان آتش سوزي روز جمعه و تخليه محل اقامت ورزشكاران رخ داد. وقوع اين اتفاق با وجود حضور نيروهاي امنيتي در كنار دهكده ورزشكاران نگراني ها را افزايش داده است.
حدود 100 ورزشكار و اعضاي تيم هاي ورزشي بعد از آتش سوزي در سطل زباله در توقفگاه خودروها، محل اقامت خود را به طور موقت ترك كردند. گمان مي رود اين آتش سوزي در اثر انداختن سيگار روشن ايجاد شده باشد.
كميته المپيك استراليا ضمن تاييد سرقت البسه و لپ تاپ ورزشكاران، در يك اقدام پيشگيرانه اقدام به استقرار نيروهاي امنيتي در تمام طبقات ساختمان محل اقامت اين كاروان كرده است.
مشخص نيست كه كدام يك از ورزشكاران مورد سرقت قرار گرفته اند. .
اين اتفاق در حالي است كه كاروان استراليا در ابتدا از عزيمت به دهكده المپيك به علت شرايط نامطلوب سرويس هاي بهداشتي و خطر برق گرفتگي خودداري كرده بود.
بعد از آ‌ن كه كارگران تمام نواقص را برطرف كردند، تيم استراليا روز چهارشنبه به دهكده المپيك نقل مكان كرد.
با وجود اينكه در دهكده المپيك استعمال دخانيات ممنوع است، كيتي چيلر رييس كاروان استراليا از فقدان سيستم هشدار دهنده آتش انتقاد كرد.
وي گفت: به ورزشكاران گفته نشده بود كه سيستم هشدار دهنده خاموش است، به همين علت ورزشكاران در اثر دود متصاعد شده در راهروها و پلكان متوجه حريق شدند.
بازي هاي المپيك تابستاني 2016 از 15 تا 31 مرداد در ريودوژانيرو برگزار مي شود.
ورزشي**1210**1584

سرخط اخبار ورزش