مصاف سرخابی ها با نمایندگان خوزستان و دو شهرآورد در تبریز و مشهد

تهران- ایرنا - تیم های مدعی فوتبال پایتخت درهفته دوم لیگ برتر شانزدهم مقابل تیم های خوزستان و اصفهان صف آرایی خواهند كرد.

به گزارش ایرنا؛یكشنبه دهم مرداد ماه و در نخستین روز از برگزاری هفته دوم رقابت های این لیگ، تیم مدعی استقلال كه در هفته اول با توقف برابر تیم نفت تهران انتظارات كارشناسان و هواداران را برآورده نكرد، با همنام خوزستانی خود و مدافع عنوان قهرمانی لیگ دیدار خواهد كرد.
منصوریان در این دیدار سید مهدی رحمتی را به لطف بخشش آرای كمیته انضباطی در اختیار خواهد داشت و به طور یقین كاپیتان آبی ها جانشین حسین حسینی در درون دروازه خواهد شد.
سرمربی آبی پوشان تهرانی همچنین در این دیدار از رابسون جانواریو مدافع برزیلی خود رونمایی كرده و این بازیكن نیز جایگزین حسین كنعانی زادگان در دفاع میانی خواهد شد.
به طور یقین شاگردان منصوریان دراهواز به دلیل گرمای بالای هوا در این فصل از سال و انگیزه و آمادگی تیم استقلال خوزستان كار آسانی مقابل این تیم نخواهند داشت.
شاگردان سیروس پورموسی در نخستین دیدار خود در چارچوب رقابت های هفته نخست مقابل تیم مدعی تراكتورسازی درتبریز عملكرد مناسبی داشته و این تیم را با نتیجه تساوی 2 بر 2 متوقف و زنگ خطر را برای سایر تیم ها به صدا درآوردند از این رو در دیدار خانگی برابر استقلال تهران از امتیازات میزبانی به منظور كسب پیروزی به نحو مطلوب بهره خواهند برد.
در دیگر دیدار روز نخست از هفته دوم تیم های مشهدی پدیده خراسان و سیاه جامگان در شهرآورد زودهنگام مشهد با یكدیگرمصاف می كنند و تیم های ذوب آهن و سایپا كه در هفته اول مقابل رقبای خود ناكام بودند دراصفهان با یكدیگرروبه رو می شوند رویارویی یحیی گل محمدی و حسین فركی به عنوان شاگرد و استاد،جذابیت های هفته دوم لیگ برتر را بیشتر می كند.
پیكان و صبای قم نیز دیگر دیدار روز نخست هفته دوم را برگزار می كنند و جدال شاگردان مجیدجلالی و صمد مرفاوی نیز می تواند درنوع خود جالب و دیدنی باشد.
دوشنبه یازدهم مرداد ماه ادامه مسابقات هفته دوم لیگ برتر برگزار و درحساس ترین دیدار این روز،تیم پرسپولیس با تیم فولاد خوزستان دیدار می كند.
پرسپولیس درهفته اول كه مهمان تیم سایپا بود این تیم را با یك گل مغلوب كرد و تیم فولاد كه در اهواز از تیم ماشین سازی پذیرایی می كرد بازی برده مقابل این تیم را باخت.
سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس پس از پایان تمرینات روز پنجشنبه گذشته تیمش با بیان اینكه برد هفته نخست دیگر تمام شده است گفت: برد مقابل سایپا خوب بود اما باید در این هفته فولاد را شكست دهیم تا برد هفته اول معنا پیدا كند، با پیروزی در این دیدار برتری مقابل سایپا بهتردیده خواهد شد.
برانكوایوانكوویچ در ادامه با تقدیر از حضور هواداران و تشویق آنان در ورزشگاه از آنان درخواست كرد در هفته های بعدی نیز تیم را حمایت كنند.
سرمربی كروات تیم پرسپولیس خوب می داند درهفته دوم مقابل تیم زخم خورده فولاد كار آسانی پیش رو نخواهد داشت مسئولان فولاد درفصل جدید تغییرات بسیاری در كادر فنی و بازیكنان داشته و بدنبال جبران نتیجه هفته نخست هستند.
نعیم سعداوی كه روزگاری در تیم پرسپولیس بازی می كرد دوشنبه (پس فردا) در نقش مربی،‌برابر تیم اسبق خود قرار می گیرد او با شرایط و جو ورزشگاه آزادی كاملا آشناست و بدنبال كسب نتیجه برابراین تیم است.
از این رو جدال دو تیم مقابل دیدگان هواداران پرسپولیس درورزشگاه آزادی علاوه بر اینكه حساس است دیدنی نیز خواهد بود.
جدال تیم های نفت تهران و سپاهان اصفهان دومین بازی حساس روز دوشنبه است علی دایی و عبدالله ویسی،اولی نامدارترین بازیكن ایرانی و دومی مربی تیم قهرمان فصل گذشته است به طور حتم ویسی كه تیمش هفته گذشته و دردیدار خانگی مغلوب تیم پدیده مشهد شد این بار نمی خواهد با تیم نامدارش كه بیشترین قهرمانی در لیگ برتر را دركارنامه دارد مقابل علی دایی و شاگردانش با شكست بدرقه شود.
ازسوی دیگر دایی كه یكی از با انگیزه ترین بازیكنان و مربیان حال حاضر كشور است از شاگردانش كه دردیدار هفته نخست تیم مدعی استقلال تهران را متوقف كرده اند انتظار برد برابر سپاهان دارد و هیچ نتیجه ای به غیر از این او را راضی نمی كند.
در همین راستا جدال مربیان كارنامه دار لیگ برتر به شرط آنكه كادرفنی این تیم ها جانب احتیاط را كنار بگذارند می تواند دیدنی و تماشاگر پسند باشد.
تیم های تبریزی ماشین سازی وگسترش نیز دیگر دیدار شهرآورد هفته دوم را برگزار می كنند و تیم مدعی تراكتورسازی نیز در اهواز مهمان تیم صنعت نفت آبادان خواهد بود،حساسیت شهرآورد تبریز بركسی پوشیده نیست اما باید یادآور شد مهم ترین تیم این شهر دراهواز مهمان تیم صنعت نفت تازه لیگ برتری شده است و نتیجه این دیدار برای تبریزی ها از هر نتیجه دیگری درلیگ برتر بیشتر اهمیت دارد و می خواهند تیمشان دراین دیدار پیروز شود.
به طور یقین كسب نتیجه ای غیر از پیروزی تراكتورسازی مقابل صنعت نفت ادامه كار قلعه نویی دراین تیم پرطرفدار را با مشكل روبه رو می كند.
جدول رده بندی لیگ برتر:
1-سیاه جامگان/یك بازی/ 3 امتیاز
2-ماشین سازی/یك بازی/3 امتیاز
3-پدیده خراسان/یك بازی/3 امتیاز
4-پرسپولیس/یك بازی/3 امتیاز
5-استقلال خوزستان/یك بازی/ یك امتیاز
6-تراكتورسازی تبریز/یك بازی/ یك امتیاز
7-استقلال/یك بازی/یك امتیاز
8-نفت تهران/یك بازی/یك امتیاز
9-پیكان/یك بازی/یك امتیاز
10-صبای قم/یك بازی/ یك امتیاز
11-صنعت نفت آبادان/یك بازی/یك امتیاز
12-گسترش فولاد/یك بازی/یك امتیاز
13-ذوب آهن/یك بازی/ بدون امتیاز
14-فولاد/یك بازی/ بدون امتیاز
15-سایپا/یك بازی/بدون امتیاز
16-سپاهان/یك بازی/بدون امتیاز
ورزشی.**9144** 1701