۷ مرداد ۱۳۹۵،‏ ۱۵:۳۱
کد خبر: 82167711
۰ نفر
تروریست ها مانع خروج مردم حلب از شهر شدند

تهران-ایرنا- «محمد مروان» استاندار حلب سوریه می گوید سه گذرگاه را برای خروج امن شهروندان از این شهر تحت محاصره نیروهای دولتی گشوده است اما گروه های تروریستی عملا مردم را به گروگان گرفته اند و به آنها اجازه خروج از این شهر را نمی دهند.

به گزارش ایرنا، خبرگزاری رسمی سوری به نقل از استاندار حلب خاطرنشان كرد كه همه امكانات ضروری بهداشتی و معیشتی برای اسكان موقت شهروندانی كه از این مناطق خارج شوند ، آماده شده است اما منابع محلی حلب در تماس با خبرگزاری سوریه گفته اند: گروه های تروریستی ده ها خانواده ساكن شهر حلب را از خروج منع كرده اند و بر مناطق شرق حلب متمركز شده اند جایی كه احتمال خروج فوری تر مردم حلب با توجه به باز شدن گذرگاه ها از سوی دولت سوریه فراهم شده است.
ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه به نیروهای این كشور در سوریه دستور داد ساكنان مناطق درگیری و نزدیك به آن را در استان حلب تخلیه و به مكان های امن انتقال دهند كه پیش بینی احتمال وقوع عملیات آزادسازی این شهر را تقویت كرده است.
به گزارش ایرنا، سرگئی شویگو وزیر دفاع روسیه امروز (پنجشنبه) این موضوع را اعلام كرد كه بر اساس آن سوری ها از سه گذرگاه امن ایجاد شده در مناطق خارج از سلطه تروریست های داعش و جبهه النصره با همراهی و همكاری نیروهای روسی، مقام های محلی و ارتش سوریه به مناطق امن منتقل می شوند.
ایتارتاس نیز اعلام كرده كه یك گذرگاه ویژه برای خروج اعضای گروه های مسلح كه حاضر به تحویل سلاح خود باشند در نظر گرفته شده است.
براساس گزارش ها، با عملیات ارتش سوریه و پشتیبانی نیروی هوای فضای روسیه، تروریست های داعشی و جبهه النصره محاصره شده در منطقه حلب از امكان هر گونه ارتباط با دیگر واحدهای تروریستی محروم شده اند و انتظار می رود عملیات بزرگ برای آزادی دومین شهر بزرگ سوریه به زودی آغاز شود.
گروه كشورهای غربی - عربی ضد سوری پنج سال پیش با جذب تندروترین تروریست های تكفیری و سازماندهی گروه های تروریستی مختلف از جمله داعش، جبهه النصره، احرارالشام و جیش الاسلام برای جنگ در سوریه، این كشور و عراق را گرفتار نبردهای داخلی كردند كه تاكنون ده ها هزار كشته، میلیون ها آواره و ویرانی های گسترده برجای گذاشته است.
شبس**9241**1572