درخواست قبرس برای همكاری با ایران در ساخت هتل و هتلداری

تهران- ایرنا- رییس كنفدراسیون صنایع و كارفرمایی قبرس خواستار توسعه همكاری های تجاری با ایران به ویژه در توسعه و ساخت هتل و هتلداری شد.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا و به نقل از مركز اطلاع رسانی وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی، « كریستوس میخاییلیدیس» رییس كنفدراسیون صنایع و كارفرمایی قبرس در دیدار با محمدتقی حسینی قائم‌مقام وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی درامور بین الملل گفت: پس از برگزاری كنفرانس سرمایه گذاری، مراودات دو كشور بیشتر شده است و فعالان اقتصادی قبرس فعالیت های خوبی شروع كرده اند.
وی با بیان اینكه روابط بسیار خوبی بین بازرگانان دو كشور در جریان است، اضافه كرد: برای پیگیری و ارتقای سطح همكاری ها میان سرمایه گذاران و تجار دو كشور، دفتری را در تهران تاسیس كرده ایم.
رییس كنفدراسیون صنایع و كارفرمایی قبرس برای سفر هیاتی از شركت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) به این كشور برای بررسی همكاری ها دعوت كرد.
وی به امضای یادداشت تفاهم همكاری با شركت شستا اشاره كرد و گفت: پس از بازگشت به قبرس با رییس جمهوری كشورش ملاقات خواهد كرد تا گام های موثرتری برای پیشبرد و توسعه همكاری ها ی اقتصادی بین دو كشور برداشته شود.
حسینی قائم مقام وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی در اموربین الملل نیز در این دیدار گفت: گسترش همكاری ها میان بازرگانان و سرمایه گذاران دو كشور نشان دهنده عزم دو طرف برای توسعه روابط در مسایل مورد علاقه است.
وی با استقبال از پیشنهادهای طرف قبرسی، آمادگی وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی و سازمان های تابعه را برای گسترش همكاری ها و سرمایه گذاری های مشترك در پروژه های گوناگون اعلام كرد .
حسینی افزود: فرصت های بسیار خوبی برای تجار و سرمایه گذاران خارجی متقاضی حضور در پروژه های اقتصادی این وزارتخانه و شركت های تابعه مهیا است.
اقتصام**2022**1561

سرخط اخبار اقتصاد