۵ مرداد ۱۳۹۵،‏ ۱۲:۴۰
کد خبر: 82164541
۰ نفر
رمان «كلت 45» برای پنجمین بار منتشر شد

تهران- ایرنا- رمان « كلت 45»‌ برای پنجمین بار در سه سال با شمارگان یكهزار نسخه منتشر و در بازار نشر عرضه شد.

نویسنده این اثر روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار فرهنگی ایرنا اظهار كرد:‌ كلت 45 از معدود رمان‌های فارسی درباره وقایعِ اجتماعی سال‌های ملتهب1350 تا 1360ایران است كه در آن به غلبه نگاه سیاسی-ایدئولوژیك در جامعه پرداخته شده است.
حسام‌الدین مطهری با بیان اینكه انسان، محوریت قصه كلت 45 است، ادامه داد: انسان تحت تاثیرِ باورهای هیجانی قادر است برابر همنوع و هم‌خانواده خود بایستد.
وی توضیح داد: كلت 45 از سال 1350 شمسی آغاز و در 1360 پایان می‌یابد و در آن سرگذشت غم‌انگیز یك خانواده كوچك روایت می‌شود.
به گفته نویسنده مجموعه «درخت به »، چاپ نخست كلت 45 در سال 1392 منتشر شد و اكنون با قیمت 140 هزار ریال و برای پنجمین بار در شمارگان یكهزار نسخه و 522 صفحه روانه بازار شده است.
در بخشی از این رمان می‌خوانیم: آرم لوزی شكل كمیته در پس‌ زمینه لباس یشمی رنگ تو چشم می‌زد، زردی آرم واضح‌تر از آن بود كه بشود كتمانش كرد، فریدون واقعا در لباس كمیته بود. همان فریدون بود، با همان اداها و طرزِ حرف زدن. حتی لاغرتر یا چاق‌تر نشده بود. شصت گرم وزن اضافه‌اش، مال ریش‌هایش بود.
- حاج‌آقا صالح! ما هم آمدیم خدمت شما. خدمت انقلاب. انشاءالله كه خدا قبول كند ازمان.... خیلی سرِ كیفم خدا شاهد است، هم به خاطرِ این‌كه شما را می‌بینم، هم به خاطرِ این‌كه این‌جا هستم. خدا شاهد است راست می‌گویم ها.
صالح حتم داشت اگر یك ساعت دیگر آن‌جا بماند، خطاب‌های فریدون از «شما» به بی‌مزه‌ترین و بی‌نزاكت‌ترین خطاب‌ها تبدیل می‌شود.
فراهنگ**1880**1027

سرخط اخبار فرهنگ