تلاش دولت بر ارائه خدمات بهتر به مناطق محروم متمركز شده است

شيراز- ايرنا- فرماندار شهرستان رستم گفت: بيشتر تلاش دولت تدبير و اميد بر ارائه خدمات بهتر به مناطق محروم و كمتر توسعه يافته متمركز شده است.

به گزارش ايرنا اسفنديار احمدي منش، دوشنبه در آيين كلنگ زني مركز جامع خدمات سلامت شهرستان رستم افزود:
دولت به پيشرفت و تحول در همه حوزه هاي مناطق محروم به ويژه حوزه سلامت توجه دارد و شروع عمليات ساخت مركز جامع سلامت در اين منطقه نمونه اي از اراده دولت براي حل مشكلات اين گونه مناطق است.
وي بيان داشت: شهرستان رستم به لحاظ محروميت در رتبه بيست و نهم استان قرار دارد و اميدواريم با اجراي چنين پروژه هايي روند حل مشكلات حوزه سلامت اين شهرستان شتاب بيشتري گيرد.
نماينده مردم شهرستان هاي رستم و ممسني در مجلس شوراي اسلامي هم در اين آيين گفت: اگر چه استاندار فارس و ساير مسئولان اين استان به توزيع متوازن امكانات در مناطق محروم توجه ويژه دارند اما انتظار داريم به موضوع خدمات رساني در حوزه سلامت اهتمام بيشتري داشته باشند.
مسعود گودرزي بيان كرد: مردم و مسئولان شهرستان رستم انتطار دارند، رئيس دانشگاه علوم پزشكي شيراز هر چه زودتر
توافقنامه مربوط به احداث بيمارستان 64 تختخوابي رستم را امضا و همچنين در زمينه استقرار مراكز درماني و بهداشتي در اين شهرستان اقدام كند.
رئيس دانشگاه علوم پزشكي شيراز هم در اين مراسم بيان كرد: بالاترين واحدهاي زير مجموعه دانشگاه علوم پزشكي كشور در استان فارس وجود دارد.
محمد هادي ايمانيه با اشاره به آغاز عمليات احداث مركز جامع سلامت شهرستان رستم گفت: اين مركز در زميني به مساحت 600 مترمربع و با اعتباري افزون بر هشت ميليارد ريال در مدت يك سال ساخته خواهد شد.
او بيان كرد: اين مركز داراي كلينيك هاي تخصصي، واحد هاي نمونه گيري، آزمايشگاه، دندانپزشكي،پزشك تغذيه، بهداشت محيط و بهداشت حرفه اي است.
ايمانيه ادامه داد: مراكز جامع سلامت امكان ارائه بهتر خدمات پيشگيري را به صورت موثرتر فراهم مي آورند و با ايجاد اين مراكز به جاي اينكه در مراكز درماني منتظر مردم باشيم، ما به سراغ آنها خواهيم رفت تا اطلاعات كافي را در زمينه هاي مختلف سلامت از جمله در مورد بيماري هاي غيرواگير، روحي و رواني به مردم بدهيم و اقدامات پيشگيري و طرح هاي
گوناگون عربالگري را نيز انجام دهيم.
وي در بخش ديگري از مطالب خود افزود: با ساخت 2 خانه بهداشت ديگر در شهرستان رستم در چند ماه آينده تمام خانه هاي بهداشت مصوب شده اين شهرستان به اتمام خواهد رسيد.
شهرستان رستم به مركزيت مصيري در فاصله 175 كيلومتري غرب شيراز واقع شده است.
7366/6118