امضای تفاهم نامه همكاری میان دانشگاه های شهركرد و بوكو اتریش

شهركرد- ایرنا- رئیس دانشگاه شهركرد گفت: با انعقاد تفاهم نامه ای بین این دانشگاه و دانشگاه بوكو اتریش زمینه برای همكاری علمی این 2 دانشگاه فراهم شد.

شایان شامحمدی روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: روز سه شنبه هفته گذشته، جلسه بررسی نحوه همكاری متقابل دانشگاه شهركرد و دانشگاه بوكو اتریش با حضور مارتین گرزیك رئیس دانشگاه بوكو و جمعی از مسئولان 2 دانشگاه در محل دفتر همكاری های بین المللی دانشگاه بوكو برگزار شد.
وی ادامه داد: معرفی ظرفیت ها و توانمندی های این 2 دانشگاه و نحوه همكاری در زمینه های مشترك بخصوص در حوزه های كشاورزی، منابع طبیعی و آب از مهمترین اموری بود كه در این نشست مطرح شد.
شامحمدی تصریح كرد: در این نشست امكان انعقاد یك تفاهم نامه همكاری بین 2 دانشگاه در زمینه تبادل استاد، دانشجویان دوره های تحصیلات تكمیلی در قالب بورس یا فرصت مطالعاتی، طرح های تحقیقاتی بین المللی مشترك و راه اندازی رشته های جدید مطابق با نیازهای زیست محیطی نوین مورد بحث قرار گرفت.
رئیس دانشگاه شهركرد، با بیان اینكه این برنامه در راستای سیاست دولت یازدهم در جهت افزایش و گسترش تعامل بین المللی و تقویت مناسبت های علمی با دانشگاه های بین المللی انجام گرفت، افزود: مقرر شد تا هر یك از مفاد این تفاهم نامه از طریق دفتر همكاری های علمی و بین المللی دو دانشگاه پیگیری شود تا پس از جمع بندی نهایی و ارائه سایر زمینه های همكاری توسط دپارتمان های دو طرف به امضا برسد.
دانشگاه بوكو از جمله دانشگاه های مطرح در دنیا و در قاره اروپا است كه بر اساس رتبه بندی های بین المللی و رتبه بندی موضوع QS، این دانشگاه جزه 100 دانشگاه برتر در زمینه كشاورزی و علوم جنگل و دارای رتبه 13 در سطح دنیا و رتبه 2 در اروپا است.
دانشگاه شهركرد به عنوان دانشگاه مادر استان چهارمحال و بختیاری دارای 310 عضو هیات علمی است كه از این تعداد 100 نفر دانشیار و استاد تمام هستند.
همچنین 8 هزار و 200 دانشجو در مقاطع كارشناسی، كارشناسی ارشد و دكترای تخصصی در این دانشگاه مشغول تحصیل هستند.
7363/2097/1772