يك ميليون و 200هزار گردشگر خارجي به تهران سفر كردند/افزايش 15درصدي گردشگري در سال 95

تهران-ايرنا- معاون گردشگري اداره كل ميراث فرهنگي استان تهران گفت: يك ميليون و 200هزار گردشگر خارجي در سال گذشته به تهران سفر كردند كه در صورت ايجاد زيرساخت هاي مناسب اين رقم امسال 15درصد رشد خواهد داشت.

علي رفيعي روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: ميزان گردشگر خارجي از آثار فرهنگي و هنري پايتخت در سال 94 نسبت به سال قبلش 12 درصد رشد داشت كه اميدواريم با زير ساخت هاي جديد در اين حوزه، ميزان مسافران را در سال 95 افزايش دهيم.
وي به انعقاد تفاهم نامه تبادل گردشگر از جاذبه هاي فرهنگي و تاريخي ميان كشور هاي ايران و روسيه خبرداد و گفت: اين تفاهم نامه ميان هيات عامل اين دو كشور بسته شده كه در اين خصوص ويزا و رواديد اقامتي براي گردشگران به راحتي واگذار شود.
رفيعي همچنين در خصوص تسهيلات مورد نياز گردشگران در بخش صدور ويزا و ايجاد امكانات اقامتي براي گردشگران خارجي گفت: با افزايش اعتبار ويزاي هاي فرودگاهي از 15 روز به سه ماه، شاهد حضور بيشتر گردشگران از طريق حمل و نقل هوايي باشيم.
معاون گردشگري اداره كل ميراث فرهنگي استان تهران تصريح كرد: همكاري هايي ميان فرودگاه امام خميني(ره)، وزارت امور خارجه و سازمان ميراث فرهنگي انجام شده كه اميدواريم صدور ويزاي گردشگران خارجي به كشورمان با سرعت بيشتري انجام شود.

*امنيت كافي براي گردشگران خارجي فراهم شده است
رفيعي گفت: در كميته شوراي امنيت ملي و با همكاري دستگاههاي امنيتي و انتظامي امينت و تردد كافي براي حضور گردشگران در پايتخت فراهم شده است.
به گفته وي در آينده اي نه چندان دور كلانتري ويژه گردشگران خارجي تشكيل خواهد شد.
معاون گردشگري اداره كل ميراث فرهنگي استان تهران همچنين لغو پروازهايي به مقصد تركيه اشاره كرد و افزود: به دليل وقايع اخير اين كشور و تا عادي شدن شرايط اقامتي هر گونه سفر به تريكه لغو شده و دفاتر مسافرتي بايد به صورت كامل پول دريافتي از مسافران را بازگردانند.
وي گفت: در اين خصوص هفته آينده نشست هاي فوق العاده اي با مسئولان وزارت امور خارجه برگزار خواهيم كرد.
تهرام/7247//1348

سرخط اخبار فرهنگ