۳۰ تیر ۱۳۹۵،‏ ۱۸:۴۵
کد خبر: 82157446
T T
۰ نفر
شهرك نشینان صهیونیست بار دیگر به مسجد الاقصی حمله كردند

تهران – ایرنا – شهرك نشینان صهیونیست روز چهارشنبه با حمایت نظامیان صهیونیست به صحن مسجد الاقصی یورش بردند و با نمازگزاران فلسطینی درگیر شدند.

به گزارش خبرگزاری الشرق الاوسط (ا.ش.ا) از غزه، شهرك نشینان صهیونیست از سمت ورودی «باب المغاربه» وارد صحن مسجد الاقصی شدند كه با اعتراض نمازگزاران فلسطینی روبه رو شد و نمازگزاران با سردادن تكبیر «الله اكبر» به حضور صهیونیست ها اعتراض كردند.
بر اساس گزارش الشرق الاوسط نظامیان صهیونیست همچنین یك جوان فلسطینی را در داخل مسجد الاقصی بازداشت كردند.
رژیم صهیونیستی با دادن اجازه به شهرك نشینان صهیونیست برای یورش به مسجدالاقصی، درصدد تقسیم زمانی و مكانی آن و همچنین یهودی سازی بیت المقدس است.
در همین حال منابع خبری از غزه گزارش دادند، ارتش رژیم صهیونیستی چهار صیاد فلسطینی را در نوار سواحلی شرق منطقه «دیر البلح» غزه بازداشت كردند.
همچنین نظامیان صهیونیست با شلیك گلوله به سوی چند كشاورز در غزه كه قصد ورود به مزارع خود را داشتند یك كشاورز فلسطینی را زخمی كردند.
در ادامه تحولات سرزمین های اشغالی صبح امروز نیز شهرك نشینان صهیونیست خانه متعلق به خانواده دوابشه در روستای دوما در شمال كرانه باختری را به آتش كشیدند.
به تازگی خاخام های تندروی صهیونیست با صدور فتوایی از شهرك نشینان خواستند به منظور كوچاندن فلسطینی ها از روستاها و مناطق (اشغالی) خود به خصوص كرانه باختری ٬ آب آشامیدنی آنها را مسموم كنند.
انتفاضه سوم مردم فلسطین موسوم به انتفاضه قدس در اكتبر سال گذشته (مهرماه) در پی تشدید برخورد صهیونیست ها و شهرك نشینان با مردم فلسطین و هتك حرمت های مكرر آن ها به مسجدالاقصی و تلاش برای تقسیم زمانی و مكانی آن آغاز شد.
از آغاز انتفاضه قدس تاكنون، بیش از 200فلسطینی به ضرب گلوله نظامیان و شهرك نشینان صهیونیست در كرانه باختری، نوار غزه و سرزمین های اشغالی به شهادت رسیده اند.
خاورم**9365**1579