كارگروه جدید علوم و فناوریهای شناختی در وزارت علوم تشكیل می شود

تهران-ایرنا- وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در مراسم بازدید از پژوهشكده علوم شناختی از تشكیل كارگروه جدید علوم و فناوریهای شناختی در وزارت علوم خبر داد و گفت: این كارگروه مستقل و زیر نظر وزیر فعالیت می كند.

به گزارش ایرنا، محمد فرهادی امروز -سه شنبه- در مراسم بازدید از پژوهشكده علوم شناختی در شهر جدید پردیس با اعلام این خبر افزود: این كارگروه با هدف تقویت علوم و فناوری های شناختی تشكیل خواهد شد.
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری همچنین در این مراسم برنامه های این وزارتخانه را برای توسعه هر چه بیشتر برنامه های پژوهشی و آموزشی در حوزه های علوم و فناوری های شناختی تشریح كرد.
فرهادی در این دیدار سه ساعته از قسمت های مختلف آموزشی و پژوهشی پژوهشكده شامل آزمایشگاه های مطالعات حیوانی، عصب روان شناسی(انسانی)، الكتروفیزیولوژی، آزمایشگاه مجازی و كتابخانه تخصصی پژوهشكده علوم شناختی واقع در شهر جدید پردیس بازدید و در نشست و گفت و گو با استادان و تعدادی از دانشجویان پژوهشكده شركت كرد.
پ‍ژوهشكده علوم شناختی پس از چندین سال فعالیت پژوهشی، از سال 1385 فعالیت های آموزشی خود را آغاز كرد.
این پژوهشكده هم اكنون نزدیك به 200 دانشجوی تحصیلات تكمیلی دارد و تا به حال 84 دانش آموخته در مقاطع دكتری تخصصی و كارشناسی ارشد داشته است.
پژوهشكده علوم شناختی با آزمایشگاه های بسیار مجهز حیوانی و انسانی، مجموعه پژوهشی-آموزشی منحصر به فردی در حوزه علوم شناختی در كشور و منطقه است.
فعالیتهای پژوهشی-آموزشی پژوهشكده درسطح دكتری تخصصی شامل علوم شناختی، علوم اعصاب، زبان شناسی شناختی، مدل سازی شناختی، شناخت اجتماعی، فلسفه ذهن، رایانه و هوش مصنوعی و درسطح كارشناسی ارشد شامل علوم شناختی ، روانشناسی شناختی ذهن، مغز، تربیت و توان بخشی شناختی است.
وزیر علوم همچنین در این نشست با استادان و دانشجویان پژوهشكده از پیشنهاد اضافه شدن دروس اختیاری در مقاطع كارشناسی سایر رشته ها با هدف آشنا ساختن دانشجویان سایر رشته های تحصیلی با حوزه علوم و فناوریهای شناختی استقبال كرد.
سیام**3070**1449

سرخط اخبار سیاست