سفر به تركیه تا اطلاع ثانوی ممنوع است

تهران - ایرنا - سازمان میراث ‌فرهنگی، صنایع ‌دستی و گردشگری با انتشار بیانیه‌ای از دفاتر خدمات مسافرتی وگردشگری خواست تا اطلاع ثانوی از هرگونه ثبت‌ نام و اعزام گردشگر به مقاصد گردشگری این كشور اكیداً خودداری كنند.

به گزارش گروه فرهنگی ایرنا از سازمان میراث فرهنگی، بدنبال حوادث و ناامنی‌های اخیر در تركیه و حادث شدن شرایط فوق‌العاده و بیانیه‌های نمایندگی‌های سیاسی و كنسولی كشورمان در مقصد، سازمان میراث ‌فرهنگی، صنایع ‌دستی و گردشگری با انتشار بیانیه‌ای از دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری خواست تا اطلاع ثانوی و تا زمان برقراری مجدد امنیت و آرامش، از هرگونه ثبت‌نام و اعزام گردشگر به مقاصد گردشگری این كشور اكیداً خودداری كنند.
این سازمان ضمن رایزنی‌ با وزارت امور خارجه و سازمان هواپیمایی كشوری درحال برنامه‌ریزی برای بازگشت امن و تدریجی گردشگران ایرانی است كه به دلیل ناآرامی‌های شب گذشته(جمعه) نتوانسته‌اند در زمان مقرر، تركیه را ترك كنند.
بدیهی است دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری مرتبط باید تمام تلاش و مساعی خود را در جهت تمهید شرایط اضطرار برای این قبیل گردشگران در خاك تركیه مصروف داشته، همكاری و مساعدت لازم را با نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران در این كشور برای حفظ سلامت و خروج تدریجی آنان به عمل آورند.
شماری از نظامیان ارتش تركیه شب گذشته(جمعه) قصد كودتا را در این كشور داشتند كه در نهایت به شكست انجامید.
فراهنگ ** 3079 ** 1071