۲۶ تیر ۱۳۹۵،‏ ۸:۳۴
کد خبر: 82150312
۰ نفر
كاراته كای مازندرانی، كاراته زنان ایران را جهانی كرد

ساری- ایرنا- مسئول امور استان‌های فدراسیون كاراته گفت كه قابلیت های بالای كاراته كاهای مازندرانی در سال های اخیر باعث شده تا كاراته كای ملی پوش این استان در مسابقات جهانی نخستین نشان طلای كاراته زنان ایران را كسب كند.

علی سلطانی جمعه شب در حاشیه برگزاری مسابقات كاراته قهرمانی بانوان كشور در آمل در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : ' زهره برزگر ' كاراته كای مازندرانی و ملی پوش كاراته زنان ایران در جریان مسابقات جهانی در كشور اندونزی در وزن 55- كیلوگرم رده سنی زیر 21 سال با شكست دادن همه حریفان خود ، به نشان طلای زنان جهان و نخستین نشان طلای تاریخ زنان ایران دست یافت.
مسابقات كاراته زنان جهان اول تا چهارم ماه تیر امسال در اندونزی برگزار شد.
وی وجود حدود 9 هزار كاراته‌كار فعال در سبك های مختلف كاراته در مازندران را نشان از جایگاه مهم مازندران در این رشته ورزشی ارزیابی كرد و گفت : ' رزیتا علی‌پور ' و ' فاطمه چالاكی ' هم از افتخارات چند سال گذشته كاراته مازندران بودند كه در رقابت‌های آسیایی و بین‌المللی برای تیم های ملی رده های سنی ایران درخشش داشتند.
سلطانی كه ریاست هیات كاراته مازندران را بر عهده دارد ، افزود : بانوان كاراته كای استان با حفظ شعائر دینی و اسلامی در میادین ورزشی دنیا سرآمد شدند و این مهم ارزشمند است.
وی همچین به برگزاری دهمین دوره مسابقات كاراته قهرمانی بانوان كشور به میزبانی شهرستان آمل اشاره كرد و حضور بیش از یكهزار و 700 كاراته كا از سراسر كشور در این مسابقات را به لحاظ تعداد شركت كننده تاكنون بی سابقه خواند.
سلطانی سطح برگزاری این رقابت ها را با توجه به تعدادی بالای شركت كننده قابل قبول خواند و اضافه كرد: حضور برخی قهرمانان مسابقات جهانی و آسیایی از تیم های تهران ، فارس و مازندران به ارتقای سطح كیفی رقابت ها افزوده است.
دهمین دوره مسابقات كاراته قهرمانی بانوان كشور سبك شوتوكان، گرامیداشت شهدای مدافع حرم مازندران با حضور یكهزار و 700 كاراته كا از 29 استان كشور از روز چهارشنبه در دانشگاه شمال آمل آغاز شد و تا شامگاه جمعه ادامه داشت.
7327/1654/1042